Новоборовицьке учнівське лісництво

ПЕРВАЯ_3

«До справи — з учнівської парти!» — з таким девізом вже котрий рік поспіль йдуть по життю школярі учнівського лісництва Новоборовицької середньої школи Щорського району. Нещодавно одне з найстарших сучасних учнівських лісництв Чернігівщини відсвяткувало свою ювілейну дату. Десять років поспіль під пильним патронатом авторитетних наставників з ДП «Корюківський держлісгосп» Новоборовицьке учнівське лісництво виконує добру справу — виховує молоде покоління та вчить дітей берегти ліси — багатство Сіверського краю.

Канули у небуття часи радянської влади, а з ними — і піонерські та комсомольські організації, які, зрештою, виконували функцію виховання молодого покоління.

Нині чи не єдині в нашій державі, хто всерйоз намагається виховувати молоде покоління (причому на безкоштовній і навіть дотаційній основі) в дусі правильного ставлення до навколишнього природного середовища є учнівські лісництва.

В Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства переконані, підготовку до свідомого вибору професії варто розпочинати зі шкільної парти, якщо не раніше… Адже в юний період життя найнадійнішим морально-етичним фундаментом становлення особистості є правильна орієнтація та ставлення до екологічного середовища.

За словами головного лісничого Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Пономаренка, учнівські лісництва — це свого роду поєднання навчальних закладів із виробничим процесом. Саме тут школярі отримують знання основних виробничих навичок, пов’язаних із лісогосподарською діяльністю. Пізнання лісу для таких дітей починається змалечку.

З 2003 року учні Новоборовицької середньої школи свідомо і цілеспрямовано проводять природоохоронну роботу, насаджують дерева та квіти, слідкують за чистотою шкільного подвір’я та вулиць навколо школи, проводять просвітницьку екологічну роботу, мають власний кабінет лісу, беруть участь у місячниках чистоти та озеленення.

Хоча кількість учнів невелика, доробок лісництва є значним. Щорічно школярі — активні учасники Всеукраїнських акцій «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Для нащадків», «Посади сад», «Людина і ліс».

За словами директора Новоборовицької середньої школи Володимира Кухаренка, вихованці учнівського лісництва були учасниками і Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв, і призерами обласних змагань, конкурсів екологічних бригад тощо.

А починалося все з прикрого випадку! Більше, ніж десять років тому лісівники Корюківщини спробували долучити школярів до висаджування молодого лісу на пошкоджених пожежею площах.

— Вигоріло більш, ніж 100 гектарів лісу, — розповідає головний лісничий Корюківського держлісгоспу Сергій Аніщенко. — Лісовий фонд збільшився втричі і це стало для нас не лише несподіванкою, але і непосильною ношею. Ми мусили повернутися до механізації процесів висаджування лісів, але людей, явно не вистачало, — продовжує він. — Саме в цей час ми звернулися за допомогою до школи і тут нас не просто зрозуміли, а й підтримали.

З часом плідну спів­працю школа та лісництво оформили юридично. За словами першого керівника учнівського лісництва Новоборовицького лісництва ДП «Корюківське лісове господарство» Миколи Баги, у той час на Чернігівщині подібних позашкільних навчальних закладів було мало. Більшість із них тільки розпочинали свою роботу, тому юним лісівникам доводилося їздити переймати досвід на Київщину.

Потрапити до учнівського лісництва можуть не всі. Спочатку, по завершенню сьомого класу, бажаючі мусять пройти співбесіду з директором школи. Для декого — потрапити в лісництво є заповітною мрією.

Одинадцятикласниця Юлія Лобур з дитинства мріяла бути серед найбільш прогресивної частини учнівської молоді. У сьомому класі її мрія отримала втілення, а нині дівчина — одна з перших по показниках навчання.

— Досвід, який ми перейняли, беручи участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах, є безцінним, — ділиться старшокласниця. — Особливо цікавою виявилася співпраця з іншими учнівськими лісництвами Чернігівщини.

По закінченню школи свою долю Юлія Лобур планує пов’язати з лісовим господарством. Дівчина подасть документи до Київського Національного університету біоресурсів та природокористування.

Дружба лісівників і школи триває більше 10 років. Вона породила багато цікавих справ. Адже спочатку метою обопільної співпраці було збереження природи та історії рідного краю. А нині молоде покоління лісівників продовжує чудові традиції лісівників Сіверщини.

— Новоборовицьке учнівське лісництво є одним із найстарших учнівських лісництв області, — каже Юрій Пономаренко. — Хотілося б відмітити окремі перспективні напрямки роботи лісництва, а це — щеплення декоративних порід дерев та вирощування декоративного посадкового матеріалу в теплицях. І, звісно, подякувати колективу педагогів та дирекції школи за сумлінну працю у вихованні молодого покоління.

З теплими вітальними словами до дирекції школи та вихованців учнівського лісництва звернулися: заступник голови Щорської райдержадміністрації Володимир Карпенко, директор Корюківського держлісгоспу Петро Погребняк, начальник відділу освіти Щорської райдержадміністрації Алла Біба, керівник учнівського лісництва Андрій Нікитенко.

Всі вони вітали вихованців з першим серйозним ювілеєм і, звісно ж, дарували подарунки: райдержадміністрація — газонокосарку, відділ освіти — довершену вазу, а обласне управління лісового та мисливського господарства — сучасний ноутбук. У відповідь на таку увагу з боку поважних гостей учні Новоборовицької школи підготували святковий концерт.

Нині на Чернігівщині функціонує 17 учнівських лісництв, де навчається 263 школярі. Робота з виховання молодого покоління та плекання еліти лісової галузі не стоїть на місці. За останні п’ять років 42 вихованці учнівських лісництв вступили на навчання до спеціалізованих навчальних закладів. Деякі з них вже встигли закінчити навчання і повернутися на роботу до рідних лісгоспів. Вихованці учнівських лісництв сміливо поєднують свою долю з лісом. І не дарма, адже вчені порахували, що кожна людина повинна мати навколо себе хоча б чотири живих дерева. А ще краще, якщо вона їх посадить самостійно. Добре, що серед нас є ентузіасти, які посадили не одне і не чотири, а цілий ліс. Без сумніву, наполеглива праця вихованців Новоборовицького учнівського лісництва віднайде своє відображення у їхніх наукових працях, які вони вже наступного року планують подати на конкурс до Малої Академії наук України.

Державне підприємство
«Корюківський лісгосп»
Новоборовицьке учнівське лісництво
Наша адреса: Україна,
Чернігівська область,
Щорський р-н, с. Нові Боровичі,
вул. 30-річчя Перемоги, 35
Тел.: (04654) 4-71-41, 4-71-46

_MG_1997

PICT0034

PIC_5264

DSC00129

DSC00997

DSC02857

DSC02872

_MG_9579

DSC03923

IMG_2194

IMG_7618

IMG_7834

_MG_9567

_MG_9450

_MG_9483

_MG_9516

_MG_9529

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства