Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Чіткі злагоджені дії всіх відповідальних служб запобігли лісовій пожежі у Охтирському лісгоспі

Новини лісгоспів 22 Квітня 2020

У Охтирському районі біля села Буймерівка на луках горів очерет. Подія сталася у Чистий Четвер, 16 квітня, ввечері, близько 22 години. Небезпеку зафіксували камери відео нагляду Охтирського лісгоспу. Шквальний вітер і близька відстань загоряння від лісу могли спричинити непоправну шкоду. Лісівники миттєво повідомили про небезпеку місцеву пожежну частину й самі вирушили на боротьбу з вогнем.

« Дякуючи чітким професійним і злагодженим діям працівників лісової охорони Охтирського лісгоспу, інших працівників підприємства, інспекторів Гетьманського національного природного парку й пожежників ДПРЗ – 3, пожежну стихію вдалося побороти під ранок п’ятниці», – говорить директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

Згадує, що сумно і гірко було слухати, як кричали птахи у вогні. Адже у даний час вже всі перелітні птахи повернулися з теплих країв у місця своїх поселень, щоб вивести потомство.

«У квітні місяці майже всі птахи висиджують своїх пташенят. Велика їх кількість висиджує потомство на землі та в очеретах луків. Це, перш за все, водно-болотна дичина наших мисливських угідь: дикі качки, крижень, чирянка велика, чирянка мала, черень червоноголова, лиска, водяна курочка, безліч видів куликів, чапля сіра, сірий журавель, це тільки те що стосується мисливських птахів, але ж іще є і безліч різних дрібних птахів, які також в’ють гнізда на луках. Також на даній території перебували і дикі тварини, це козулі, заєць русак, горностай, ласка, червонокнижна тварина видра, бобер, безліч їжаків та інших», – говорить директор підприємства.

Опираючись на багаторічний досвід, керівник констатує сумну статистику, що птахи і тварини, які потрапляють у район пожежі, гинуть майже стовідсотково. А так як пожежа була в нічний час, шансів на спасіння у них не було зовсім.

«І от знайшовся такий нелюд, який підпалив луки і створив екологічну катастрофу. Через таких покидьків у даний час горить вся Україна, вигорають села. Дуже добре, що зараз в рази збільшили штрафи за підпали. Шкода лише, що вирахувати паліїв вдається далеко не завжди. Залишається лише достукатись до їх свідомості, якщо у таких вона є. Звертаюсь до всіх: люди, будьте людьми!», – продовжує керівник.