Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Декоративна краса від роменських лісівників живцюється в теплиці

Новини лісгоспів 14 Квітня 2021

Ще із шкільних уроків біології відомо, що отримати потомство від рослини можна двома способами: насінням та пагонами (вегетативний спосіб). Саме вегетативний спосіб розмноження, або зелене живцювання, використовують лісівники для отримання саджанців декоративних порід. У базовому розсаднику Роменського лісгоспу активно розвивають напрямок вирощування декоративних рослин для реалізації населенню та для озеленення власних територій.

«Зелене живцювання дозволяє збільшити асортимент декоративних порід, а також отримати рослину, ідентичну материнській, зберігаючи сортові ознаки. Ця тонка робота вимагає знань, досвіду та терпіння. Адже необхідно знати, яку частину материнської рослини і коли зрізати, яку породу та в який час року краще вкорінювати. Які частини рослини і якої довжини краще вкорінюються», – говорить інженер з лісових культур лісгоспу Сергій Дука .

Живці нарізаються із маточних дерев, потім їх тримають у стимуляторах коренеутворення, після чого висаджують у спеціально підготовлений грунт теплиці.

Щоб потрапити до покупця, майбутні саджанці туї чи ялівця перебувають під доглядом працівників розсадників як мінімум 2-3 роки. Хоча строки живцювання і тривалість вкорінення залежить від виду і сорту рослини. Перший рік живці вкорінюються у теплиці, отримують інтенсивне зволоження спеціальною системою поливу, а на наступний рік пересаджуються у горщики на 1-2 роки проходять загартування під притінювальним наметом. А далі – висаджуються у відкритий грунт для ландшафтного озеленення. Тому-то теплиці, парники, лісові розсадники жартома називають пологовим відділенням та дитячим садочком для майбутнього лісу.

До слова, днями у лісгоспі завершили роботи по перекриттю теплиці. Матеріал використали грецького виробництва – п’ятишарову тепличну плівку торгової марки “Plastika Kritis” товщиною 150 мкм зі стабалазацією 10 сезонів, тобто 5 років.

У лісгоспі постійно вивчають попит на ринку озеленення і пропонують для реалізації широкий вибір декоративного посадкового матеріалу.

Сьогодні у теплично-парниковому господарстві вирощуються до 100 видів декоративних порід: гейхера, гортензія, магнолія, катальпа, вейгела, самшит вічнозелений, різні форми туї, ялівці, барбарис, бересклет, кипарисовик та інші. У переліку декоративних порід зробить свій вибір найвибагливіший поцінувач зеленої краси. Покупцеві допоможуть підібрати рослини, проконсультують стосовно посадки та догляду.

Державне підприємство «Роменське лісове господарство» запрошує придбати якісний посадковий матеріал деревних та декоративних порід. Зробити це можна за адресою: м. Ромни вул. Сумська, 108

Довідку можна отримати за телефоном (05448)7 90 71