Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Конотопські лісівники запасають корми для зимової підгодівлі лісових звірів

У Конотопському держлісгоспі 51 тис га мисливських угідь, оптимально заселених лісовими мешканцями. Тут нараховується 64 зубри, 37 лосів, 140 голів оленя, 172 голови дикого кабана, 340 голів косулі, є зайці й багато інших звірів.

Починаючи з весни й до самої осені працівники мисливського господарства трудяться над заготівлею кормів, щоб у зимовий час звірі мали вдосталь поживи. На таку «сімейку» необхідно запасти 40 тонн сіна, закупити 80 тонн зернових відходів, 2 тонни солі, запасти 40 тонн силосу, нав’язати 4 тис. штук віників: 2 тис. кропив’яних, та  2 тис. березових.

Начальник мисливської дільниці лісгоспу Микола Голуб говорить, що віники заготовлені ще на початку червня, нині ж час для заготівлі сіна.

«Зараз ми скосимо травичку. Вона піде в ріст. Буде отава. І до настання холодів звір буде тут кормитись, особливо зубри. Ближче ж до зими вони перейдуть до кормової бази, де встановлені спеціальні кормові майданчики», – говорить Микола Голуб.

Лісівники дбають, щоб у годівницях було завжди вдосталь свіжого корму. Систематично викладається силос, зернові відходи, сіно тощо. Скільки загалом коштує утримувати таке господарство? У 2021 році у ведення мисливського господарства лісгосп спрямував  3,2 млн. грн. Але ж треба пам’ятати, що ліс – це складний біокомплекс і кожна його складова виконує надзвичайно важливу функцію. Ліс – це кисень і рекреація, це захист ґрунту і регулятор клімату, це тепло і предмети побуту і, безперечно, вагомий внесок в економіку держави. Тому, щоб цей скарб природи існував повноцінно, він потребує дбайливого догляду.