Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Краснопільські лісівники висіяли близько 5000 кг лісового насіння

Новини лісгоспів 27 Травня 2020

Як і все живе на землі, ліс виростає з насінини. Якщо порівняти доросле дерево і маленьку насінинку, то можна уявити тривалість і об’єм робіт, які доводиться виконувати лісівникам, щоб виростити ліс. Але для того, щоб повною мірою відчути всю складність цієї праці, необхідно самому це спробувати. Хоча б кількарічний цикл, допоки лісова насінина не перетвориться на сіянець, з якого у майбутньому, при необхідному догляді може вирости дерево.

Основними породами Краснопільського лісгоспу є дуб звичайний та сосна звичайна. Сіянці для майбутнього лісу краснопільські лісівники вирощують у власних розсадниках. Щоб садивного матеріалу виростити в достатній кількості, восени 2019 року та навесні 2020 року у лісгоспі висіяли близько 5000 кг. лісового насіння.

«Всього висіяли 4240 кг жолудів та 10,5 кг насіння сосни. Серед інших порід: дуб червоний, клен гостролистий, ясен звичайний, абрикос звичайний, модрина європейська», – коментує проведені роботи головний лісничий лісгоспу Євген Сороколіт.

Поряд з цим краснопільські лісівники заклали 0,1га різних декоративних видів: ялівцю, спіреї, самшиту, туї, верби, ялини для майбутньої потреби в реалізації для озеленення.