Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Краснопільські лісівники поділились досвідом лісовирощування

Новини лісгоспів 1 Вересня 2022

Із 23,5 тисяч гектарів загальної площі Краснопільського держлісгоспу, майже 22 тисячі вкриті лісом. За складом лісонасаджень – 7% хвойних порід, і майже 85 % – це дубові ліси.

У зв’язку з воєнними діями, з п’яти лісництв лісгоспу повноцінно працює три. З них найбільше за площею лісу – Верхньосироватське. То ж і основне навантаження по висадці нового і заготівлі стиглого лісу саме на плечах верхньосироватських лісівників.

Перше, про що дбають у лісництві, це вирощування якісного садивного матеріалу. Загальна площа лісового розсадника, де плекають сіянці майбутнього лісу – 0,8 га.

«В одному місці вирощуємо постійно жолудь, намагаємось тримати сівозміну. Норма посіву жолудя 5 тонн на гектар, це приблизно 250 тис. садивного матеріалу», – ділиться досвідом лісовирощування лісничий Верхньосироватського лісництва Максим Ігнатченко.

Також вирощують у розсаднику хвойні та декоративні породи: ялину звичайну, тую західну, модрину європейську, самшит вічнозелений, ялівець звичайний.

Для догляду за сінцями дуба застосовують систему доглядів, яка базується на власному досвіді. Вносять органічні добрива, які допомагають боротись з хрущем. Проти борошнистої роси застосовують фунгіцид Топ Ефект. Щоб сіянці дружно розвивались, їм допомагають стимуляторами, які застосовують не лише у розсаднику, а й на висаджених площах молодого лісу.

За десятирічний період, до речі, саме стільки працює у лісництві на посаді лісничого Максим Ігнатченко, вже бачать результати своєї праці. Та на досягнутому не зупиняються, адже ліс потребує постійного догляду.

«Дуб вирощується протягом 100-130 років. До 100 років, тобто до повної стиглості, за ним треба постійно доглядати: робити освітлення, прочистки, прорідження, санітарно – вибіркові рубки, проводити механізовані, хімічні догляди.  Це клопітка праця. Але наше завдання виростити дерева  із якісною деревиною та великим запасом на гектарі. Треба передавати наступним поколінням здорові, гарні ліси», – говорить лісничий.