Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лебединський лісгосп спростував інформацію щодо вирубки столітніх дерев на території держлісфонду підприємства

Новини лісгоспів 10 Серпня 2016

Наприкінці липня інтернет рясно майорів інформацією щодо вирубки столітніх дерев на території, нібито, Лебединського держлісгоспу та агролісгоспу. Інформація базувалась на фактажі, взятого з офіційного сайту Служби безпеки України, та сам факт вирубки, за словами директора Лебединського держлісгоспу Івана Гуріна, до діяльності підприємства не мав жодного відношення.

Вирубка дійсно була, але була вона виключно у лісових масивах Лебединського агролісгоспу, та щоб це довести Лебединським лісівникам необхідно було неодноразово звертатись до першоджерел.

Досконало вникнувши у ситуацію, перший керівник Роменської місцевої прокуратури прокоментував її наступним чином: «Нині слідчими і прокурорами перевіряються дані про причетність до вчинення злочину посадових осіб ДП «Лебединський агролісгосп», адже вирубка якраз відбулася у лісовому фонді саме цього підприємства, поблизу с. Хількове Ворожбянської сільської ради, і за кілька днів набула неабиякого розголосу. Це і не дивно, адже за підрахунками екологів, незаконними діями лісовому масиву заподіяно шкоду на суму близько 1.5 млн.грн. діаметри зрубаних дубів становлять від 18 до 85 см, що свідчить про поважний вік дерев. Усього ж від «незаконних пилки й сокири» постраждало 185 дерев породи дуба, клена та вільхи. Силами працівників поліції та прокуратури виконавці та організатор вирубки встановлені. Щодо факту незаконної вирубки слідчими поліції проводиться досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 246 та 364 ч.2 КК України».

Таким чином, інформація щодо причетності до цієї справи Лебединського держлісгоспу була повністю спростована та оприлюднена у місцевій газеті «Життя Лебединщини» (матеріал Олени Вєчканової «Справи лісові» «ЖЛ» № 59 від 03.08.2016 року).

Що ж світить за вирубку старезних кремезних дерев і кому, сподіваємось, покаже час та правильні дії слідства.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ