Городнянський лісгосп

PICT8499

Життєва сила городнянських лісів

Городнянський держлісгосп був створений у 1936 році на базі ліспромгоспу. Його ліси розкинулися на території двох районів — Городнянського та Щорського, а на півночі  змикаються з білоруськими та російськими зеленими масивами.

У структурі підприємства  шість лісництв: Городнянське, Моложавське, Тупичівське, Невклянське, Рубіжське і Староруднянське.

У пам’ятні 50-і роки лісівники Городнянщини  заклали основи безперервного циклу відтворення  лісових насаджень, побудовали першу шишкосушарку і  перші розсадники. В ту пору господарство повністю забезпечувало свої потреби у насіннєвому й садивному матеріалі. І навіть відвантажувало цю продукцію сусідам. Але умови праці лісників, об’їздників та лісничих були важкими. Проте і ліс, і люди у випробуваннях вистояли й змужніли…

Сьогодні за  лісовим фондом, обсягами заготівлі і переробки деревини Городнянський держлісгосп посідає одне з провідних місць у  Чернігівському ОУЛМГ. І за рівнем рентабельності та ефективності господарювання городнянські лісівники  — в когорті кращих.

Важливу роль у господарюванні та розвитку промислового комплексу підприємства відіграє залізничне сполучення Гомель-Конотоп. Відрізок цієї колії Південно-Західної залізниці пролягає через станцію Городня, де  облаштований нижній склад лісгоспу.

Тут налагоджена переробка і  відправка  численним замовникам лісу та лісопродукції, в тому числі й на експорт.

Більшу частину лісового фонду лісгоспу (майже 30 тис. га) становлять експлуатаційні ліси  другої групи, де ведуться всі види рубок. А лісові насадження першої групи (4,5 тис. га, з обмеженим режимом користування) виконують переважно захисні екологічні функції. Близько 5 тис. га занесено до природно-заповідного фонду.

Городнянські ліси — свідки сивої давнини. У Невклянському лісництві є величний 300-річний дуб. Це — лісовий патріарх, пам’ятка природи, яка охороняється законом.

Серед насаджень у лісгоспі переважає сосна (  понад 20 тис. га ), продукція з якої високо цінується і на внутрішньому, і на світовому ринках. Значні площі відведені насадженням дуба  та берези.

Якщо у городнянців щорічні вирубки головного користування займають понад 200 гектарів, то на стільки ж збільшуються і площі молодих лісів. У розсадниках держлісгоспу вирощуються саджанці цінних порід дерев, які постійно поповнюють його територію.

Ретельно дбають на підприємстві про якісне й масштабне відновлення  лісових масивів та про подальше нарощування обсягів заготівель ділової деревини і виробництва готової продукції. Адже на її чекають не лише українські, а й зарубіжні споживачі. З кожним роком підприємство  нарощує свою співпрацю із зарубіжними партнерами.

Працівників   держлісгоспу завжди хвилювала  доля і  Городні, і свого району та області, і держави. Підприємство постійно виділяє кошти на благоустрій райцентру і нікому з керівників територіальних громад не відмовляє у проханнях виділити техніку для господарських робіт. Лісівники також фінансово й матеріально підтримують місцеві культуру та спорт, займаються благодійництвом.

У серпні 2012 року, якраз напередодні свого професійного свята, працівники Городнянського держлісгоспу отримали подарунок від Держлісагентства України — американо-корейський дорожньо-будівельний комплекс собівартістю 3 млн. 600 тис. грн.

Це — державні інвестиції в лісову галузь Сіверського краю.

Потужна техніка нині успішно використовується лісівниками Чернігівщини на будівництві лісових доріг.

Майже двадцять п’ять років керував Городнянським держлісгоспом  заслужений лісівник України Василь Федосійович Тимко, лісівник за покликанням. За цей період він вивів підприємство на передові рубежі. На своєму життєвому і професійному шляху Василь Тимко твердо дотримувався правила: треба стільки посадити дерев, скільки їх випиляли. І про людей він завжди думав і піклувався.

З жовтня 2013 року   підприємство очолює досвідчений Сергій Аніщенко,  продовжувач лісівничої династії. Його батько, старий лісівник Михайло Климентійович, навчав: «Живи лісом — і наберешся в ньому сили та снаги!»

IMG_0285

PICT8666

IMG_7739

IMG_7435 _MG_9797 IMG_2819

IMG_0498 IMG_0490 IMG_04622222222222 PICT8673

IMG_0442

IMG_2739 IMG_2293 _MG_2216

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства