Новгород-Сіверський лісгосп

Ліси Новгород-Сіверщини дихають історією

І сьогодні в лісах Новгород-Сіверщини відчувається відгомін сивої давнини, живуть легенди про подвиги  дружини князя Ігоря в його походах проти ворогів Київської Русі. Тут все дихає історією, славною минувшиною.

А заповідний Узруївський ліс розмовляє з відвідувачами голосом забутих  віків. Петро І, засновник російського флоту,  своїми Указами повелів вважати заповідними ліси, де ростуть дерева, придатні для кораблебудування.

За розпорядженням Адміралтейської колегії капітан-лейтенант Шишкін обстежив ліси від Брянська по Десні — до впадання її у Дніпро. Відтоді щороку окружні управління почали відряджати у підпорядковані їм губернії й повіти особливі партії, які до осені повинні були вести пошуки і таврувати корабельні дерева.

Корабельні ліси, згідно з Лісним статутом 1817 року, мали рости на пристойному грунті і розташовувались від пристаней на відстані — не далі 100 верств і 25 верств від малих річок, якими можна було сплавляти ліс навесні. Можливо, саме ця «геофізична» обставина й зберегла до наших днів перлину Узруївського  лісу — «петровський» заповідник: 14-гектарну ділянку  унікальних корабельних сосен. Тут, на східному березі мальовничого озера, з незапам’ятного часу б’ють джерела з цілющою водою. Місцеві лісівники облаштували для відвідувачів рекреаційний пункт, щоб люди приїздили сюди за джерельною водою.

…У 1924 році на базі державних лісів і окремих урочищ, що належали приватним особам, було організовано Новгород-Сіверське лісництво, яке у 1929-ому стало лісгоспом, у 1931 —  ліспромгоспом. А у 1936 році  підприємству знову повернули стару назву  «лісгосп»,  який підпорядковувався Головлісохороні при РНК (Раді народних комісарів). Його першим директором  призначено Михайла Слюнька, учасника І-ої світової та громадянської воєн.

У 1940-ому році — за наказом Київського територіального управління Головлісохорони — всі ліси місцевого значення передавалися в єдиний державний фонд. І Новгород-Сіверський лісгосп було розділено на Коропський та Н.- Сіверський.

Незабаром розпочалася Велика Вітчизняна війна. В тяжку годину окупації нашого краю німецько-фашистськими загарбниками ліси зазнали великих втрат. Та  відразу після звільнення Чернігівщини від ворога — з осені 1943 року — в області розпочалося відродження лісового господарства. Вже у вересні — за розпорядженням уповноваженого ЦК КП(б)У і РНК УРСР полковника Топчія  — відновлює свою роботу Новгород-Сіверський лісгосп у тих межах, в яких він існував до початку війни. До нього входило тоді сім лісництв: Орликівське, Семенівське, Краснохутірське, Костобобрівське, Узруївське, Вороб’ївське та Н.-Сіверське.

А у березні наступного року підприємство знову очолив Михайло Слюнько,  що повернувся з евакуації і самовіддано трудився на цьому  посту  у найскладніший період — до 1950-го року. За заслуги перед Батьківщиною Михайла Михайловича нагороджено орденом Леніна. Він прожив 95 років і користувався шаною й повагою багатьох поколінь чернігівських лісівників.

У вересні 1961 року до складу Н.-Сіверського лісгоспу були включені Лізунівське та Володимирівське відділення підсобного господарства.  У цей період розпочалося будівництво контор Кіровського,  Володимирівського та Лосківського лісництв, а також цеху переробки деревини в селі Лоска і житлових споруд для працівників підприємства як у лісництвах, так і у Новгороді-Сіверському.

У вересні 1973 року  директором лісгоспу було призначено вмілого організатора  Йосипа Райчинця. За його керівництва на підприємстві відбулися значні зміни. Так, у 1980 –ому році завершилося будівництво нижнього складу з під’їзною колією в Н.-Сіверському, а в 1981-ому —  у місті  добудована нова контора лісгоспу та зведені житлові будинки для лісівників.

Нині площа  лісів держлісгоспу становить 30 тис. га,  а  на його   території  такі лісництва: Володимирівське, Грем’яцьке, Узруївське, Кіровське, Краснохутірське, Лосківське та Задеснянське.  Підприємство має  потужний нижній склад, автоколону, два цехи по переробці деревини, ділянку для сільськогосподарського виробництва. У лісгоспі  виконується повний комплекс лісокультурних, лісогосподарських та лісозаготівельних робіт.

Без участі місцевих лісівників не обходиться в районі жоден захід по благоустрою. Підприємство надає спонсорські допомоги школам та дитсадкам, підтримує розвиток спорту.

P4154194

IMG_1764

IMG_1128

IMG_1023 PICT9856

IMG_1723 PICT9811 PICT9785

P4154208 P4154169 _MG_0718

IMG_1193

28 грудня 2018 року наказом Державного агентства лісових ресурсів Сезоненка Сергія Анатолійовича призначено на посаду директора ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство».

Сергій Сезоненко народився 20 листопада 1972 року в місті Орджонікідзе (з 2016 року – Покров) Дніпропетровської області. У 2003 році закінчив Великоанадольський лісовий технікум. У 2014 році закінчив Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва за спеціальністю «інженер лісового господарства».
Трудову діяльність у лісовому господарстві розпочав в 2000 році у Краснолиманському держлісгоспі Донецької області, де працював на різних посадах до 2011 року.
З 2013 року працював на Чернігівщині в ДП «Чернігівський військовий лісгосп» Міністерства оборони України, в тому числі з жовтня 2014 по березень 2018 року – на посаді директора та заступника директора підприємства. Одружений.
Нового керівника ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» представив колективу директорів підприємств та апарату обласного управління начальник управління Олександр Демченко. Він побажав наснаги і терпіння у нелегкій справі забезпечення стабільної роботи підприємства та покращення виробничих показників.
В свою чергу, Сергій Сезоненко висловив слова подяки за надану довіру.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства