Холминський лісгосп

Посаду директора державного підприємства «Холминське лісове господарство» обійняв місцевий лісівник Олександр Жук. До свого призначення він працював лісничим Сосницького лісництва ДП «Холминське лісове господарство». 17 серпня 2017 року начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко представив колективу нового директора колективу підприємства.

 Олександр Жук 1983 року народження. Незважаючи на молодий вік, він має за плечима не лише відповідну освіту, але і чималий досвід роботи у лісівничій галузі. Олександр Васильович закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю «Лісове господарство» та здобув кваліфікацію інженера лісового господарства. Свою трудову діяльність він розпочав на посаді помічника лісничого Гутянського лісництва ДП «Холминський лісгосп» об’єднання «Чернігівліс». Потім працював лісничим Сосницького лісництва, головним інженером ДП «Холминське лісове господарство», заступником директора ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство», головним лісничим ДП «Холминське лісове господарство». До призначення на посаду директора Олександр Жук працював лісничим Сосницького лісництва ДП «Холминське лісове господарство».

Представляючи нового директора рідному колективу Олександр Демченко підкреслив, що ділові та професійні якості Олександра Жука, його досвід і результативність роботи, дозволяють забезпечити ефективне керівництво підприємством.

Голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко акцентував увагу на важливості лісівничої професії, адже Холминське лісове господарство дає роботу багатьом спеціалістам, є справним платником податків та бюджетоутворюючим підприємством.

У свою чергу Олександр Жук подякував за високу довіру та наголосив, що найкращою школою для нього була школа Олександра Демченка. Саме під його чітким керівництвом він здобув неоціненний досвід і доріс до директора.

 

 

IMG_0810

 

Добрі традиції холминських лісівників

Перші відомості про розвиток лісового господарства у Холмах датуються 1909-им роком. Саме в той період діяв у містечку  лісопильний завод. А вже напередодні Великої Вітчизняної війни у Холмах працювало 5 промислових підприємств, серед них був і лісгосп…

Сьогодні на географічній карті Чернігівщини «володіння» Холминського держлісгоспу мають  вигляд неправильної форми багатокутника, п’ять кутів якого  ніби «опираються» на п’ять адміністративних районів  області: Корюківський, Сосницький, Коропський, Менський та Куликівський. Лісовий фонд  його становить 38,7 тисячі  гектарів.  На підприємстві  шість лісництв:  Гутянське, Перелюбське,  Понорницьке, Рейментарівське, Сосницьке та Холминське.

Холминський держлісгосп було створено 1 січня 1962 року і очолив його Микола Миколайович Мисник.

На цьому відповідальному посту він був до 1993 року. З цього часу і до 2000-го року колективом холминських лісівників  керував Михайло Степанович Кузюра.

За пройдений період підприємство перетворилось на багатогалузеве дослідне господарство. «Виріс» лісопереробний комплекс, який  практично працював  без відходів. Тут перероблялися  ділова деревина і  дрова,  хвойна «лапка», осмол із пнів і  береста.

У ці роки повним ходом йшло будівництво. З’явилися  цехи: тарний та пилорамний, а також  — по виробництву ДСП  і хвойно-вітамінний.  Були збудовані  котельня і авторемонтна майстерня, пожежно-хімічна станція, три металічні пожежні вежі . І все це забезпечувалося необхідною механізацією.

Розвивалося також смолоскипидарне та дьогтьове виробництво.

У Холмах вміло використовували все, чим людей обдаровував ліс. Отож лісівники щороку заготовляли по 200-300 тонн солено-маринованих грибів, 600-700 тонн березового соку. Звичайно, заготовлялася і лікарська сировина.

У Рихлівській дачі, що в Понорницькому лісництві, була пасіка на 100 бджолосімей. У лісництвах утримували 90 коней, яких використовували для виконання лісогосподарських робіт і охорони зелених масивів.

Тоді в зимову пору лісорубам привозили безкоштовні гарячі обіди безпосередньо на робочі місця. Працівники лісівничої їдальні   100  свиней відгодовували, а  у лісництвах доглядалося 30 голів великої рогатої худоби.

У 70-80-і роки  держлісгосп створював в період кожної весняно-осінньої посадки дерев  по 500-1000 гектарів нових лісів — завдяки площам від рубок головного користування та прийнятих земель від колгоспів (піски і яри).

Про  звитяжну  працю  холминських лісівників добре знали колеги і в області , і далеко за  межами Чернігівщини. Їх досвід вивчався.

Пам’ятним для підприємства став 1971-й рік, в якому за дострокове  виконання соціалістичних зобов’язань колектив удостоївся перехідного Червоного прапора Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС і був відзначений грошовою премією.

У держлісгоспі, що став кількаразовим переможцем у трудовому суперництві, залишився назавжди перехідний Червоний прапор обласного управління.

Та не завжди був рівним і стелився без «вибоїн» виробничий  шлях   підприємства.  Супроводжували його  і труднощі, й негаразди, пов’язані з кризовими явищами в економіці нашої держави.

Якраз  у скрутний період — у 2000-му році — прийшов у колектив  Олександр Демченко, новий  директор.   Він зумів згуртувати людей, мобілізувати їх волю і потенційні можливості  для виконання намічених нелегких завдань. Досвідчені лісівники повірили молодому й енергійному керівникові — і в  Холмах почалися  позитивні зміни.

Значні технічні кроки вселяли надію, особливо порадувала польско-німецька поточна лінія. На лісосіках виробничники дбали про якість відбору сировини і за цінний асортимент одержували премію.

На підприємстві оновлюються основні засоби виробництва. І за власні кошти будуються лісові дороги. Підсобляє  сучасний американо-корейський дорожньо-будівельний комплекс, який лісгосп отримав кілька років тому.

Облаштовуються «старі» і будуються нові рекреаційні пункти.

…Сьогодні держлісгосп працює стабільно. Всі його лісництва справляються з плановими завданнями. Тут найкраще йде переробка деревини — близько 50% її переробляється. Холминські лісівники заготовляють 100 тис. м3 деревини на рік. Понад  200 гектарів  займають щорічні вирубки головного користування і  близько 250 га молодого лісу висаджується.

До того ж, на підприємстві постійно  експериментують. На місцях всихаючих ялинників  (негативний вплив кліматичних змін) висаджуються стійкі  модрина і північноамериканська дугласія. Серед розмаїтих турбот у холминців на першому місці — доглянутий хвойний ліс. Адже лісові простори лісгоспу посідають у Чернігівському ОУЛМГ четверте місце за територією.

Минулий 2013 –й рік видався  для держлісгоспу щедрим на трудовий доробок.  Колектив зайняв  І-е місце в обласному змаганні за перше півріччя і був нагороджений перехідним кубком, який залишився на підприємстві на постійне зберігання.

«Наше завдання, — підкреслює Олександр Демченко, — не тільки вирощувати, заготовляти і переробляти ліс, а й навчитися заробляти гроші і вкладати їх з максимальною віддачею. Тоді й успіх прийде…»

IMG_1000

PICT9684

_MG_7859

IMG_0826

IMG_0807

PICT9498

PICT9511

PICT9656

Scan-140815-0017 Scan-140815-0016 Scan-140815-0009

IMG_0800

IMG_0955

PICT3542

PICT3547

PICT9664

 

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства