Городнянське лісництво

Життєва сила городнянських лісів

Городнянський держлісгосп був створений у 1936 році на базі ліспромгоспу. Його ліси розкинулися на території двох районів — Городнянського та Щорського, а на півночі змикаються з білоруськими та російськими зеленими масивами.

У структурі підприємства шість лісництв: Городнянське, Моложавське, Тупичівське, Невклянське, Рубіжське і Староруднянське.

У пам ятні 50-і роки лісівники Городнянщини заклали основи безперервного циклу відтворення лісових насаджень, побудовали першу шишкосушарку і перші розсадники. В ту пору господарство повністю забезпечувало свої потреби у насіннєвому й садивному матеріалі. І навіть відвантажувало цю продукцію сусідам. Але умови праці лісників, об їздників та лісничих були важкими. Проте і ліс, і люди у випробуваннях вистояли й змужніли…

Сьогодні за лісовим фондом, обсягами заготівлі і переробки деревини Городнянський держлісгосп посідає одне з провідних місць у Чернігівському ОУЛМГ. І за рівнем рентабельності та ефективності господарювання городнянські лісівники — в когорті кращих.

Важливу роль у господарюванні та розвитку промислового комплексу підприємства відіграє залізничне сполучення Гомель-Конотоп. Відрізок цієї колії Південно-Західної залізниці пролягає через станцію Городня, де облаштований нижній склад лісгоспу.

Тут налагоджена переробка і відправка численним замовникам лісу та лісопродукції, в тому числі й на експорт.

Більшу частину лісового фонду лісгоспу (майже 30 тис. га) становлять експлуатаційні ліси другої групи, де ведуться всі види рубок. А лісові насадження першої групи (4,5 тис. га, з обмеженим режимом користування) виконують переважно захисні екологічні функції. Близько 5 тис. га занесено до природно-заповідного фонду.

Городнянські ліси — свідки сивої давнини. У Невклянському лісництві є величний 300-річний дуб. Це — лісовий патріарх, пам ятка природи, яка охороняється законом.

Серед насаджень у лісгоспі переважає сосна ( понад 20 тис. га ), продукція з якої високо цінується і на внутрішньому, і на світовому ринках. Значні площі відведені насадженням дуба та берези.
Якщо у городнянців щорічні вирубки головного користування займають понад 200 гектарів, то на стільки ж збільшуються і площі молодих лісів. У розсадниках держлісгоспу вирощуються саджанці цінних порід дерев, які постійно поповнюють його територію.

Ретельно дбають на підприємстві про якісне й масштабне відновлення лісових масивів та про подальше нарощування обсягів заготівель ділової деревини і виробництва готової продукції. Адже на її чекають не лише українські, а й зарубіжні споживачі. З кожним роком підприємство нарощує свою співпрацю із зарубіжними партнерами.

Працівників держлісгоспу завжди хвилювала доля і Городні, і свого району та області, і держави. Підприємство постійно виділяє кошти на благоустрій райцентру і нікому з керівників територіальних громад не відмовляє у проханнях виділити техніку для господарських робіт. Лісівники також фінансово й матеріально підтримують місцеві культуру та спорт, займаються благодійництвом.

У серпні 2012 року, якраз напередодні свого професійного свята, працівники Городнянського держлісгоспу отримали подарунок від Держлісагентства України — американо-корейський дорожньо-будівельний комплекс собівартістю 3 млн. 600 тис. грн.

Це — державні інвестиції в лісову галузь Сіверського краю.

Потужна техніка нині успішно використовується лісівниками Чернігівщини на будівництві лісових доріг.

Майже двадцять п ять років керував Городнянським держлісгоспом заслужений лісівник України Василь Федосійович Тимко, лісівник за покликанням. За цей період він вивів підприємство на передові рубежі. На своєму життєвому і професійному шляху Василь Тимко твердо дотримувався правила: треба стільки посадити дерев, скільки їх випиляли. І про людей він завжди думав і піклувався.

З жовтня 2013 року підприємство очолює досвідчений Сергій Аніщенко, продовжувач лісівничої династії. Його батько, старий лісівник Михайло Климентійович, навчав: «Живи лісом — і наберешся в ньому сили та снаги!»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства