Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Музей лісових знахідок та унікальна колекція сокир – краснопільські лісівники показали лісові скарби

Новини лісгоспів 1 Вересня 2022

«Мало говорити про історію – потрібно дати людям можливість доторкнутись до історії. Мало говорити про дерево – потрібно дати людям насінину і запропонувати її посадити», – ділиться своїми думками лісничий Великобобрицького лісництва Краснопільського держлісгоспу Ігор Козловський.

Територія Великобобрицького лісництва – це, без перебільшення, територія пізнання таємниць природи. У дендропарку зібрані більше ста  видів унікальних рослин. Щороку розширюються мінілокації, серед яких «Котедж для комах», «Прозорий вулик», елементи тактильного зоопарку: вольєри з совами.

На території лісового розсадника  з 2020 року послідовно збільшують площу яблуневого саду, який цьогоріч вже порадував першими соковитими плодами.

А торік в офісі лісництва відкрили музей «Під пологом лісу».  Основа експозиції – все, що лісівники знаходять у лісах: унікальні археологічні пам’ятки, давні лісові інструменти, документи. Дуже багато знахідок від часів другої світової війни. Серед експонатів вже й вбивчі уламки цьогорічного російського вторгнення.

«Експонати, які зібрані в музеї, якраз і показують всю глибину, неповторність  і багатогранність історії, яка стосується лісівників і лісового господарства. Кожен експонат має свою історію. Вона стосується як лісу, так і людей, що пов’язали своє життя з лісом. А чому вона вчить? Любити  природу, любити життя, вивчати життя і поважати ту професію, яку ми називаємо  лісівник», – говорить лісничий.

У лісництві завжди людно. Дізнатись про таємниці лісу та побачити унікальні лісові знахідки сюди приїздять і діти, і дорослі.

З історичною лісовою колекцією мали змогу ознайомитись і учасники виїзної колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, яка днями відбулась на базі підприємства.

Також досить цікаву експозицію лісових знахідок представили колегам і у Верхньосироватському лісництві Краснопільського держлісгоспу. Їй відвели окреме місце у приміщенні лісництва. Серед експонатів унікальна колекція сокир, історичні пам’ятки часів скіфської доби, предмети побуту наших пращурів, сліди часів воєнних лихоліть тощо. Ініціатором і виконавцем цього проекту є лісничий Максим Ігнатченко. Говорить, що все, систематизоване і представлене у музейних експонатах зібране власноруч безпосередньо працівниками лісництва.

Таку неординарну і творчу ініціативу лісничих підтримав директор держлісгоспу Віктор Мороз. Устаткування експозиційного куточка у Верхньосироватському лісництві та музею у Великобобрицькому виконали за кошти підприємства.

За підсумками відвідин начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець високо оцінив просвітницьку діяльність Краснопільського держлісгоспу та відзначив його роботу у популяризації лісової галузі.