Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Глухівщині обговорювали сучасний стан, проблеми та перспективи лісової галузі

Новини лісгоспів 21 Квітня 2021

Днями Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка проводив відео-конференцію, пов’язану з проблемами лісового господарства, у якій взяв участь інженер лісових культур ДП «Глухівський лісгосп» Микола Баранов.

Також учасниками заходу стали викладачі вишу, науковці та студенти. Серед них – доктор біологічних наук, співробітник Гетьманського національного природного парку Сергій Панченко та професор, доцент педагогічних наук, завідувач кафедри теорії та методики викладання природничих дисциплін Сергій Рудишин. Організатор конференції – викладач природничих дисциплін ГНПУ ім. Довженка Алла Кмець.

Фахівець Глухівського лісгоспу ознайомив учасників онлайн заходу із сучасним станом, проблемами і перспективами лісової галузі та Глухівського лісгоспу, зокрема. Звернув увагу на актуальні проблеми, які постали нині перед лісовими господарствами, серед них і лісовідновлення.

– Зараз про лісівників ходить багато чуток. Кажуть: пиляють, возять продають… Але для цього й були створенні лісогосподарські підприємства, щоб займатися веденням лісового господарства. Це означає не тільки заготовляти ліс, але й відновлювати його, вкладаючи зароблені кошти саме у ведення лісового господарства. Глухівський лісгосп у цьому році майже в півтора рази збільшив обсяг посадки та догляди. Враховуючи це збільшуються й фінансові затрати, – зазначив Микола Баранов.

Крім цього, розповів, що минулоріч по Глухівському лісгоспу на ведення лісового господарства було витрачено понад 6 млн грн: заготівля лісового насіння; посадка лісу; догляди за лісовими культурами; рубки догляду в молодняках, які необхідні для формування високопродуктивних і якісних деревостанів; протипожежні заходи тощо.

– Це ті кошти, які не працюють ні на фінансовий результат підприємства, ні на прибуток, вони вкладені безпосередньо в майбутній ліс і для наших майбутніх поколінь. Ми повинні відтворювати ліси, якісно за ними доглядати, утримувати також і лісову охорону, гасити лісові пожежі, – продовжив інженер лісових культур.

Не оминув увагою й історичну частину: від відновлення лісів після Другої світової війни й до минулорічної жахливої лісової пожежі на Луганщині.