Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Заготівля і переробка деревини

Деревина є основним видом лісових ресурсів. Заготовлюється вона в порядку рубок головного користування та здійснення заходів з формування і оздоровлення лісів.

За останні 5 років площа стиглих і перестійних насаджень зросла в 1,5 рази, відповідно зріс запас деревини в стиглих і перестійних насадженнях.

Щороку середній приріст деревини на 1 га вкритої лісом площі становить понад 4 м3, тобто кожного року стволова маса деревини в області приростає більше як на мільйон кубометрів, заготовлюється ж лісівниками трохи більше 700,0 тис. м3 деревини, або річний приріст використовується на 70%. Для порівняння: у Європі цей показник становить 80-90%.

Лісозаготівлі ведуться з широким запровадженням природозберігаючих технологій. Застосовуються лісовозні причепи з гідроманіпулятором фірми «Веймер», сучасні автопоїзди МАЗ, обладнанні причепами та гідроманіпуляторами. Впродовж останніх 8 років мережа лісовозних доріг з твердим покриттям збільшилась на 260 км. На валці лісу використовуються ланцюгові бензопили фірм «Штіль», «Хускварна».

Наприклад, нижньоскладські роботи ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» організувало на базі сучасного перенавантажувача на гумовому ходу «Катерпілер».

Пріоритетним напрямком використання деревини є поставка її на внутрішній ринок для потреб вітчизняних споживачів.

Значна частина деревини (понад 150,0 тис. м3) щорічно переробляється у цехах переробки деревини державних підприємств управління.

Деревообробка здійснюється з використанням сучасних технологій та новітнього обладнання, що дозволяє підприємствам випускати конкуренто – спроможну продукцію, яка відповідає українським та міжнародним стандартам. Зокрема – паркетні індустріальні ламелі, штучний паркет, облицювальна дощечка, дошка для підлоги, блокгаузи, столярні та сувенірні вироби, обрізні пиломатеріали тощо.

На підприємствах управління забезпечується безвідходне виробництво, адже теплова енергія для виробничих та побутових потреб виробляється за допомогою котлів, що працюють на відходах лісопиляння.

Поряд з високою якістю теплозабезпечення використання альтернативного виду палива заощаджує підприємствам понад 12,0 млн грн. А в державному підприємстві «Свеський лісгосп» з відходів лісопиляння випускають паливні гранули – пелети, які щорічно забезпечують понад 2,2 млн грн. доходу.