1. Науково-методичний центр-музей лісу
Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства
Адреса: м. Суми, вул. Засумська, 12-Д.
Дні роботи: Щоденно з 08.00 до 17.00 год.

В приміщенні Сумського обласного управління створено і відкрито у грудні 2007 р. науково-методичний центр-музей лісу, який покликаний створювати позитивний імідж лісової галузі в цілому і професії лісівника зокрема.
Тут, разом зі спеціалістами центру позашкільної освіти області, школярі знайомляться з основами лісівництва, лісами України і Сумщини, їх флорою і фауною, корисними властивостями лісів, тощо.
Науково-методичний центр-музей лісу складається з трьох залів. Перша зала музею присвячена історії лісової галузі Сумщини. Тут відвідувачі можуть ознайомитись з історією створення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, з законодавчим забезпеченням діяльності галузі, заслуженими працівниками лісової галузі області та керівниками управління.
У наступній залі розміщені матеріали, присвячені веденню в області лісового господарства: площа і розташування земель лісового фонду, територіальний розподіл, розподіл за відомчою підпорядкованістю, переважаючими деревними породами, кадрове забезпечення галузі, соціальна складова лісогосподарської діяльності, економічні показники ведення лісового господарства, захист лісів від пожеж, ефективність ведення лісового господарства, природно-заповідний фонд області, профорієнтаційна робота та робота шкільних лісництв.
Третя зала присвячена веденню в області мисливського господарства. Також тут експонуються зразки деревних порід, міститься інформація про роботу Сумського сувенірного цеху – єдиного серед державних лісогосподарських підприємств лісової галузі України, а також мумії птахів і тварин, що мешкають в лісових масивах Сумщини.
2. Музей лісу ДП «Свеське лісове господарство»
Адреса: cмт Свеса, вул. Дачна 24, Шосткинський район, Сумська область.
Дні роботи: Щоденно з 08.00 до 17.00 год.

В ДП «Свеський лісгосп» розташований музей лісу, де можна дізнатися про площу і розташування земель лісового фонду, територіальний розподіл, розподіл за відомчою підпорядкованістю, переважаючими деревними породами, соціальну складову лісогосподарської діяльності, економічні показники ведення лісового господарства, захист лісів від пожеж, ефективність ведення лісового господарства, природно-заповідний фонд лісгоспу, матеріали присвячені історії лісової галузі лісгоспу та інформація про директорів лісгоспу, їх вклад в розвиток даного підприємства.
Представлені експонати еволюції розвитку лісового господарства, які були використані в лісовому господарстві минулих років.
3. Лісівничо-просвітницький центр ДП «Конотопське лісове господарство»
Адреса: м. Конотоп, вул. Конотопських партизан, 97, Сумська область.
Дні роботи: Щоденно з 08.00 до 17.00 год.

Лісівничо-просвітницький центр Конотопського лісгоспу об лаштований у центральній садибі підприємства.
Відкритий 28 травня 2019 року.
До уваги відвідувачів – деякі матеріали з історії Конотопського лісгоспу, зібрана основана інформація про динаміку ведення на підприємстві господарювання за всіма напрямками діяльності, представлені деякі зразки знарядь лісівничої праці, зрізи основних лісо утворюючих деревних порід, чучела деяких видів мисливських тварин тощо.
Тут проходять різновікові екскурсії, уроки природи, практичні заняття учнівського лісництва тощо.
4. Музей лісу ДП «Тростянецького лісгоспу»
Адреса: м. Тростянець, вул. Нескучанська, 3, Сумська область.
Дні роботи: Щоденно з 08.00 до 17.00 год.

Музей лісу в Тростянецькому лісгоспі відкритий з нагоди 70-річниці утворення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства 16 серпня 2019 року.
У музеї відвідувачі зможуть ознайомитись з основними віхами історією створення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, з законодавчим забезпеченням, структурою та основними напрямками діяльності галузі, заслуженими працівниками та керівниками управління.
До уваги відвідувачів представлені копії документів, датовані кінцем 19 – початком 20 століття.
Представлені пристрої, без яких була неможлива робота лісівників: бусоль, висотомір, мірна вилка Зайченка. Особисті речі лісівника: польова сумка лісової охорони, ріжок для полювання.
Інші експозиції музею висвітлюють напрямки діяльності лісового господарства та весь комплекс лісогосподарських робіт – від посадки лісу до заготівлі і переробки деревини, будівництво лісових доріг, роботу учнівських лісництв тощо.
Велика увага приділена експозиціям, які висвітлюють охорону та захист лісу від шкідників та хвороб.
Окрема зала присвячені науковій лісівничій діяльності, поряд з інформаційними стендами тут представлені різноманітні гербарії.
Також окрема зала відведена для презентації рекреаційної та мисливської діяльності. У її експозиції зразки різновидів деревних порід, чучела тварин тощо. Відведене місце для занять учнівського лісництва чи проведення музейних уроків. Зала оснащена проектором та плазмовим телевізором.
МУЗЕЙ ЛІСУ ДП «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ЛІСГОСП»
Про офіційне відкриття “Музея лісу” на сторінці сайту ДП Тростянецького ЛГ