Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Рекреація

На Сумщині робота щодо створення рекреаційних пунктів триває постійно. Ліси регіону багаті на чудові мальовничі ландшафти, де і влаштовуються місця для відпочинку подорожуючих. Такі заходи, в свою чергу, сприяють захисту лісу від можливих пожеж та від забруднення побутовими відходами, контролюванню та регулюванню масових перебувань населення в лісі.

Створюючи зони відпочинку, лісівники продумують всі дрібниці. Тож зазвичай в таких місцях зведені ошатні альтанки, дерев’яні накриття, столи зі зручними лавками, ігрові майданчики для малечі. Є спеціально облаштовані місця для розведення вогню, які убезпечують поширення найбільшого ворога лісу в зелені насадження.

Обладнані території для стоянки авто та розчищені під’їзні дороги сприяють тому, що відпочиваючим не доводиться дбати про розміщення транспорту.

Досить важливою  перевагою для громадян є те, що весь цей комфорт лісівники пропонують безкоштовно. Єдина плата, яку кожен відвідувач мусить і навіть зобов’язаний віддати, – бережне ставлення до зробленого лісівниками, прибирання сміття та дотримання правил безпеки.

Об’єкти рекреації


Урочище «ОБРАЗ»:

(ДП «Краснопільське лісове господарство»)

Ландшафтний заказник місцевого значення – самовиливне урочище «ОБРАЗ» – відоме далеко за межами регіону і найбільш відвідуване серед об’єктів зеленого туризму області. Знаходиться у лісовому масиві Великобобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу.

Екскурсія до «Образу» також включає в себе відвідування дендропарку Великобобрицького лісництва.

Адреса: с. Великий Бобрик, Сумського району

Рекраційна ділянка «ЛІСОВИЧОК»:

(Литовське лісництво ДП «Тростянецьке лісове господарство»)

База відпочинку приймає відпочиваючих круглий рік. Тут кожен знайде для себе відпочинок в залежності від інтересів.

Для відпочинку на базі є все необхідне:

• будиночки відпочинку

• комфортні номери в готелі

• альтанки

• столики для відпочинку

• банкетний зал

• спортивні майданчики (футбол, волейбол)

• магазин «Лісовичок» на території самої ділянки та на в’їзді біля садиби лісництва

• надаються послуги з проведення весільних церемоній, весільні фотосесії.

На власному пляжі можна з комфортом позасмагати на шезлонгах. Для любителів природи можливий відпочинок у палатках.

Адреса: Сумська область, Охтирський район, с. Климентове, вул. Дачна, 3.

За детальнішою інформацією звертатися за телефоном: 095-412-05-06.

«Дубовицька криниця»:

(ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство»)

За народними переказами історія цього унікального місця сягає глибини ХVІ ст. і пов’язана з образом Богоматері. Криниця є не тільки природним об’єктом, а і об’єктом релігійного поклоніння. Різні віки історії пережила криниця, а в часи атеїстичної боротьби її рівняли з землею, закидали сміттям, проте люди знову розкопували, очищали цілюще джерело, і донині струменить воно й дарує людям здоров’я та силу.

Кілька років тому саме кролевцькі лісівники подарували криниці її оновлений образ, то ж тепер відчувають свою особисту відповідальність за його збереження і утримання в належному стані. Шкода лишень, що таку відповідальність відчувають лише лісівники.

Знаходиться криниця поблизу автомагістралі Кіпті – Бачівськ, неподалік с. Дубовичі Конотопського району (колишнього Кролевецького району) тому заїжджих відвідувачів там не бракує.

Зона рекреації «Туранівська дача»:

(ДП «Свеське лісове господарство»)

Розташована в Олинському лісництві кв. 30 вид. 1 (площа 0,2 га), уздовдж дороги Глухів – Середино Буда.
Всі хто їдуть можуть зупинитись для відпочинку тут. У рекреаційному пункті є все необхідне для відпочинку, альтанки з столами та зручними місцями для сидіння відпочиваючих. Спеціально облаштоване місце для розведення вогню убезпечує поширення найбільшого ворога лісу – пожежу в зелені насадження. Крім того, в рекреаційному пункті є гойдалка, яку полюбляють дітлахи.

«Чуйківська дача»:

(ДП «Свеське лісове господарство»)

Об’єкт розташований у кв. 19 вид. 15  (площа 0,5 га) Чуйківського лісництва Свеського лісгоспу.

Керівництво ДП «Свеський лісгосп» та працівники Чуйківського лісництва в 2019 році спорудили рекреаційну зону «Чуйківська дача» з місцем для купання, альтанками, столиками, лавками, встановили мангал та футбольний майданчик.

Це місце підійде тим, хто бажає спілкуватися з природою без зайвого шуму і тим, хто любить активний відпочинок біля води і лісу. Хвойний ліс, близькість річки – ідеальне місце для відпочинку і оздоровлення.

«У Дуба»:

(ДП «Свеське лісове господарство»)

На перехресті 5 доріг у Свеському лісництві Кв. 12 вид. 4 (площа 0,4 га) знаходиться зона рекреації «У Дуба». Символом цієї зони відпочинку став 100 літній дуб. Працівники лісгоспу побудували там бесідку, столи, лавки,  облаштували місце для вогнища. Свіже повітря, пісні птахів, краса лісу не залишає байдужим кожну людину, яка опинилась в цьому місті.

«Туранівська криниця»:

(ДП «Свеське лісове господарство»)

Відома вже три століття і славиться своєю цілющою водою. Тут завжди можна зустріти людей: одні просто втомлюють спрагу, інші – милуються красою тамтешньої природи, а треті – п’ють джерельну воду з надією на зцілення від недугів. Адже говорять, що вона лікує шлункові хвороби, допомагає немічним та людям з вадами зору.

А вода там дійсно чиста та цілюща, оскільки джерело пробивається через декілька шарів різних глин, верхній з яких виходить на поверхню – блакитна глина.

Ще кілька років тому облагородили місце, збудували навіс, встановили поклінний хрест, а у теплий період року обкошують траву працівники лісгоспу.

Криниця знаходиться у лісі неподалік траси. Тому відвідувачів тут завжди вистачає. Лісівники з радістю упорядковують це цілюще місце. Та, говорять, що, на жаль, далеко не всі люди по-людськи відносяться до лісівничої праці, залишаючи після себе сміття. То ж закликають громадян, перебуваючи біля кринички, проявляти своє виховання і чемність. А щоб не бути голослівними, встановили біля криниці попереджувальний водоохоронний знак.

Статус надано 1999 року.

Перебуває у віданні ДП «Свеське лісове господарство» (Олинське л-во, кв. 36 вид. 30/31).

«Урочище Гори» або «Караван»:

(ДП «Сумське лісове господарство»)

Знаходиться урочище у Низівському лісництві, поблизу села Шпилівка Сумського району (колишній Лебединський район). Цю територію лісівники розпочали облаштовувати ще у 2014 році: почистили й поглибили озерце, укріпили греблю, облаштували місточки і альтанки, прикрасили майданчик декоративними кущиками та деревцями.

Тут є все для комфортного відпочинку. Єдине прохання до відпочиваючих: не залишати після себе сміття! Учасники виїзної колегії Сумського ОУЛМГ, яка відбулась у середу, 30 червня, розпочали в урочищі свою програму виїзду.