Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Національна інвентаризація лісів: Німеччина готова допомогти Україні

Загальні новини 11 Лютого 2020

Проведення Національної інвентаризації лісів стоїть одним із перших на порядку денному. Ми відкриті до співпраці з нашими міжнародними партнерами, щоб якнайшвидше запустити процес. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на зустрічі з представниками Німецько-українського агрополітичного діалогу (APD).

«Ми маємо показати, що Україна це не країна корупції. Вже зроблено багато речей, які будуть аргументом для суспільства та інших країн, що Україна очищається та запроваджує ефективні заходи боротьби з корупцією. Стосовно лісової галузі – це і запровадження повноцінного електронного обліку деревини, проведення електронних аукціонів, відкритість та доступність інформації про лісове господарство та заготівлю деревини. Ще одним кроком є проведення Національної інвентаризації лісів», – підкреслив Андрій Заблоцький.

Він поінформував, що Указом Президента було передбачено розроблення нормативно-правових актів, необхідних для початку проведення Національної інвентаризації лісів. Окрім того, проведення НІЛ є одним із механізмів виконання Програми діяльності Уряду. Народні депутати України розробили відповідні законодавчі зміни, які дадуть можливість розпочати подальші дії щодо запровадження НІЛ. Законопроект №2379 минулого тижня був прийнятий Парламентом у першому читанні.

Керівник APD в Україні Фолькер Зассе відзначив заходи керівництва держави та Держлісагентства у пришвидшенні започаткування Національної інвентаризації лісів, яка відбувається в Німеччині та інших країнах вже багато років.

Сторони обговорили питання співпраці, зокрема, щодо методичної підтримки, передачі комплекту спеціального обладнання для проведення НІЛ, підготовки фахівців, які здійснюватимуть Національну інвентаризацію лісів та ін.