Чернігівщина, як і вся Україна, потерпає від палів трави

Пожежі в екосистемах – традиційна весняно-літня проблема, особливо в наш час, коли зміни клімату даються взнаки періодами аномальної спеки та посухи.

Чернігівщина, як і вся Україна, потерпає від палів трави, яки завдають великої шкоди й лісам, особливо новоствореним молоднякам. Нині вигорають сотні гектарів лугових і польових угідь.

У новинах щоденно бачимо, що гасити сотні гектарів лісів навіть в економічно потужніших державах, ніж наша, іноді доводиться тижнями, а то і місяцями.

У своєму зверненні до українців 10 квітня Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності посилення покарання за випалювання трави, а також звернувся до тих, кому байдуже до долі України.

«Мова про тих, хто у 21-му сторіччі спалює траву, чим спричиняє страшні пожежі. Я розповім, що таке ваше «байдуже» в цифрах. У цьому році кількість пожеж у природних екосистемах збільшилася на 30%. Ваше «байдуже» – це пожежі на території у 20 тисяч гектарів. Це в чотири рази більше пожеж в українських лісах. Через ваше «байдуже» цілодобовим гасінням пожеж займається три з половиною тисячі людей та тисяча одиниць техніки ДСНС. Результати вашого «байдуже» були помітні навіть із супутників НАСА. Я вітаю рішення про збільшення штрафів за спалювання сухостою до шести тисяч гривень. Водночас я пропоную парламенту подумати про можливість більш жорсткого кримінального покарання за такі бездумні дії», – наголосив Голова держави.

Станом на 12 квітня в лісових масивах Чернігівського ОУЛМГ вже ліквідовано 25 випадків лісових пожеж на площі майже 100 га.

11 квітня до оперативно-координаційного центру Управленні ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про загоряння сухої рослинності на луках та настилу в лісі на території Чудівського лісництва ДП «Добрянське лісове господарство». Першими вогонь біля сіл Лопатні та Корчів’є, що у Ріпкинському районі, помітила з камер спостереження лісова охорона Ріпкинського лісництва ДП «Добрянське лісове господарство». Оперативно для ліквідації пожежі прибули 7 одиниць техніки, від ДСНС – 10 чоловік особового складу та 3 одиниці спеціальної техніки. На місці події працювали 5 пожежних автоцистерн надзвичайників та 2 пожежні машини ДП «Добрянське лісове господарство». Два трактори з плугами для оборювання осередків горіння та 20 чоловік лісової охорони. Черговий караул Любецької та Ріпкинської пожежно-рятувальної частини. Пожежні автоцистерни довелося направляти для дозаправки водою до природної водойми, що знаходилась за 5 кілометрів від осередку горіння. Загальна площа займання склала близько 50 гектарів: 30 гектарів лісу та 20 – сухої рослинності на луках.

 

За інформацією ДП «Добрянське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства