Чим живе Борзнянський лісгосп?

Державне підприємство «Борзнянське лісове господарство» – найменший за площею у структурі Чернігівського ОУЛМГ лісгосп. Однак це ніяк не впливає на ефективність господарювання. Попри кризу в лісовій галузі, підприємство демонструє одні з найкращих в області фінансово-економічні показники. Вони є лідерами в управлінні!

 

Паспортом ДП «Борзнянське лісове господарство» є дерев’яна композиція у вигляді скульптур диких тварин, що розміщена біля головної контори підприємства. Можна сказати, що цей, поза сумнівом, художній витвір борзянських умільців є однією з цікавинок райцентру. Тут люблять фотографуватись на згадку.

Головне своє завдання керівник лісгоспу Андрій Лашко вбачає у збереженні трудового колективу та забезпеченні гідних умов праці. Це вдається досягнути за рахунок ефективної економічної діяльності. В ДП «Борзнянське лісове господарство» є все: від переробки до побічного користування лісом, і навіть власне мисливське господарство, яке щороку поповнюється новими видами диких тварин. Головний акцент – на переробці та експорті сировини. За рахунок цього у 2019 році фінансовий обіг від усіх видів діяльності підприємства склав понад 50 мільйонів гривень. Так, у 2019-му році перероблено 10 тисяч метрів кубічних деревини, а за перший квартал 2020-го року – 3 тисячі. Це означає збільшення переробки на 20 відсотків. Андрій Лашко вбачає вихід з кризи саме у переробці, тому постійно докуповує відповідне обладнання, оновлюючи цехи переробки. І не тільки. Так, минулого року за ініціативи Андрія Володимировича і за рахунок підприємства було оновлено автотранспортний цех і ремонтні майстерні.

Це – одне з двох лісогосподарських підприємств в області, яке заготовляє березовий сік. Цієї весни за рахунок соку підприємство заробило понад 400 тисяч гривень. Можна було б і більше, однак замовник встановив обмеження. А ще лісгосп предметно займається вирощуванням та реалізацією декоративного садивного матеріалу та мисливством. Після плачевних наслідків, які завдала мисливським господарствам африканська чума свиней, тут працюють над відновленням поголів’я цього виду диких тварин. Для цього завезли з Херсонщини десять голів дорослих свиней, які вже дали потомство і згодом будуть випущені в угіддя.

Підприємство є одним із флагманів у районі не лише щодо забезпечення робочих місць, але й як платник податків. Тільки за 2019 рік господарство заплатило до бюджетів усіх рівнів понад 23 мільйони гривень.

 

Заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ Олександр Жук: «Непрості реалії сьогодення диктують вимоги до господарювання. І Борзнянське лісове господарство демонструє той рівень, до якого ми маємо прагнути. А це – ставка на переробку. У наших господарствах багато низькосортної деревини, і для того, щоб не віддавати її за безцінь, продукцію треба переробляти й продавати за валюту».

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства