Держлісагентство: Питання створення Національного природного парку «Холодний Яр» потребує узгодження з місцевими громадами Черкащини

Рисунок2У зв’язку з поширенням у ЗМІ інформації про нібито знищення лісових масивів Холодного Яру на Черкащині та небажання Держлісагентства щодо створення національного природного парку на цій території, хочемо повідомити наступне.

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує ідею створення Національного природного парку «Холодний Яр» на землях лісогосподарського призначення Креселецького лісництва ДП «Кам’янський лісгосп» загальною площею 3436 га.

Хочемо роз’яснити, що на цих землях уже існує комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Холодний Яр» площею 1039 га, яка створена саме в історичних місцях та має суворий режим заповідання.

Однак, між ініціаторами створення національного природного парку та органами місцевого самоврядування існує неузгодженість  стосовно площі, що проектується під створення парку. Ініціатори пропонують збільшити площу НПП до 8050 га, та включити до його складу два лісництва ДП «Кам’янський лісгосп» – Грушківське і Креселецьке.

При цьому не береться до уваги, що більшість деревостанів цих лісництв – лісові культури дуба звичайного, в т.ч. 318 га віком до 20 років. Такі насадження потребують систематичного проведення лісогосподарських заходів і не представляють цінності для заповідання. Слід зазначити, що всі історичні об’єкти, а також насадження, які знаходяться на території існуючого природно-заповідного фонду, збережені та належним чином доглядаються протягом багатьох років ДП «Кам’янський лісгосп».

Хочемо наголосити, що остаточне вирішення цього питання залежить від позиції місцевих громад Черкащини.

У численних зверненнях представників місцевого самоврядування області, зокрема, Грушківської, Мельниківської, Жаботинської, Головківської та Лубенської сільських рад йдеться про те, що громади сіл висловлюються проти ідеї створення національного парку, адже вилучення такої площі лісів у держлісгоспу призведе до зупинки єдиного працюючого промислового підприємства в цій місцевості.

Як підтвердження небажання розширення площі та створення НПП, жителі цих сіл приводять приклад існування на території Черкащини державного заповідника «Трахтемирів», який з 2000 року якимось чином став приватним, а також нацпарків «Білозерський» і «Нижньосульський», які перетворені в приватні маєтки та мисливські угіддя.

Позиція Держлісагентства полягає в тому, що існує необхідність проведення додаткових узгоджувальних нарад на місцевому рівні за участю всіх зацікавлених сторін для вирішення питання створення Національного природного парку «Холодний Яр».

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства в межах існуючої пам’ятки природи «Холодний Яр» жодні рубки не проводяться. Станом на сьогодні, за рахунок ліміту заготівлі деревини у порядку рубок головного користування в межах затвердженої Міприроди розрахункової лісосіки, у Креселецькому лісництві проводяться рубки лише на чотирьох ділянках, які значно віддалені від об’єктів природно-заповідного фонду і становлять 0,1% від загальної площі лісництва.

Транспортні засоби, що були зупинені у Креселецькому лісництві громадськими активістами, перевірені працівниками поліції Чигиринського та Кам’янського районів, порушень у заготівлі та перевезенні деревини не виявлено.

Додатково повідомляємо, що протягом першого півріччя 2016 року ДП «Кам`янське лісове господарство» сплатило майже 17 мільйонів гривень податків, зборів та обов`язкових платежів, з них до місцевих бюджетів – 3,7 мільйонів гривень, також сплачено єдиного соціального внеску майже 3 мільйони гривень.

Прес-служба Держлісагентства

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства