Держлісагентство: Роботу системи електронного обліку деревини повністю забезпечує держпідприємство «ЛІАЦ»

EOD prezentaciyaДержавне підприємство «ЛІАЦ» під керівництвом Держлісагентства розробляє та впроваджує правові механізми здешевлення функціонування системи електронного обліку деревини з метою економії державних коштів підприємств. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розпочата співпраця із правоохоронними органами, яким надається інформація із Системи ЕОД стосовно реалізації лісоматеріалів і дозволяє перевірити законність кожного придбаного кубометра деревини.

«Закиди на нашу адресу про нібито існування якоїсь загрози для функціонування всієї лісової галузі безпідставні. Це просто фейк. Він може бути вигідний або компаніям-посередникам, які раніше здійснювали неналежну підтримку системи, і від послуг яких ЛІАЦ вже відмовився. Або ж постійним лісокористувачам, які не бажають запроваджувати електронний облік деревини, а хочуть і надалі реалізовувати лісоматеріали за документами, що виписуються на «коліні», – зазначила т.в.о. Голови Держлісагентства.

Христина Юшкевич роз’яснила, що на початку створення системи електронного обліку деревини однією компанією було розроблено програмне забезпечення для мобільних пристроїв, за допомогою яких вносилась інформація про лісоматеріали до Системи ЕОД. Через відсутність альтернативного ПЗ лісогосподарські підприємства були змушені закуповувати обладнання лише у цієї компанії, так як всі права на програмне забезпечення належали їй. До того ж надходили численні звернення щодо зупинки роботи серверу обміну даними, що в свою чергу призводило до збоїв в обміні даних між кишеньковими персональними комп’ютерами та центральним рівнем Системи ЕОД.

«Нещодавно програмістами держпідприємтсва «ЛІАЦ» було розроблене альтернативне програмне забезпечення під операційну систему Android, яке на безкоштовній основі надавалось і надається всім постійним лісокористувачам, що здійснюють електронний облік деревини. Це дало змогу лісгоспам купувати сучасні смартфони за ціною від 3 тис. грн замість КПК вартістю більше 33 тис. гривень», – повідомила т.в.о. Голови відомства.

Також Христина Юшкевич наголосила, що держпідприємство «ЛІАЦ» повністю забезпечує підтримку та безперебійну роботу системи електронного обліку деревини.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства