Держлісагентство співпрацюватиме зі Світовим банком щодо реформування лісової галузі України

Сьогодні відбулася зустріч т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич з керівником практики з питань навколишнього середовища та природних ресурсів Світового банку Валері Хікей та старшим спеціалістом з питань лісового господарства Світового банку Ендрю Мітчеллем.

У зустрічі також взяли участь національний координатор програми FLEG, Голова ГО «Незалежне експертне партнерство» та завідувач кафедри дендрології та лісової селекції НУБІП Юрій Марчук, представники Світового банку в Україні Володимир Тихий та Олексій Слензак.

Експерти обговорили питання комплексного реформування лісового господарства України. Зокрема, Христина Юшкевич повідомила, що першим етапом реформи має стати розроблення Національної лісової програми, а для її впровадження необхідно знати реальний стан лісів України.

У зв’язку з цим, експерти Світового банку розглянуть підготовлене Держлісагентством технічне завдання для здійснення повноцінного обліку українських лісів та долучаться до цього проекту. Зокрема, нададуть пропозицій щодо міжнародних стандартів обліку та технічної допомоги з його проведення.

«Маючи достовірну інформацію обліку лісів, ми зможемо вдосконалити державний лісовий кадастр та забезпечити постійний моніторинг діяльності лісового господарства за допомогою засобів дистанційного зондування землі», – підкреслила Христина Юшкевич.

Обговорюючи процес реформування лісового господарства, представники місії Світового банку звернули увагу на те, що реформа має стосуватися всіх постійних лісокористувачів та власників лісів.

У свою чергу, національний координатор програми FLEG Юрій Марчук поінформував про стан та проблеми лісового господарства України. Також він зазначив, що для консолідації думок та фахового обговорення необхідно забезпечити дискусійну площадку. Її створення можливе на базі веб-сайту Держлісагентства за умови його повноцінного оновлення з урахуванням необхідності розвитку інтерактивних сервісів та більш активного залучення зацікавлених сторін.

Окрім того, під час зустрічі домовлено, що Світовий банк розгляне можливість підтримати роботи з національної лісової інвентаризації та надасть експертну допомогу для розробки та впровадження Національної лісової програми.

«Увага міжнародної спільноти до України, зокрема, у галузі лісового господарства дуже велика. І ми маємо скористатися цим шансом, щоб вийти на якісно новий рівень», – наголосила Христина Юшкевич.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства