Фотополювання на шотландського бика

У нас на Придесенні чимало таких місць, лісових урочищ, заплавних луків біля озер і річок, які своєю красою, щедрим розмаїттям фауни і флори притягують до себе, наче магнітом, не лише жителів Сіверського краю й багатьох регіонів України, але й представників інших національних культур і територій колишнього Союзу.

Так сталося зокрема і з представником роботящого і багатого своїми національними традиціями вірменського народу Айком Памбухчяном, котрий понад десяток років тому, можна сказати, випадково, натрапив на небачену ним ніколи раніше красу лісових масивів і заплавних придеснянських луків біля старовинного Моровська – села, відомого ще з часів Київської Русі… Натрапив вірменин на таку красу і прикипів до неї душею назавжди.

Ось за цих мотиваційних обставин і став Айк Памбухчян одним із засновників мисливського господарства ТОВ СМП «Моровське».

Нині це, мабуть, одне з найбільш унікальних мисливських господарств в Україні. На центральній його садибі «виростає» вже, власне, цілий мисливський комплекс із готелем, рестораном, зоною для відпочинку на штучному озері. До садиби ведуть заасфальтовані дороги.

Та головною заслугою Айка Памбухчяна стало те, що завдяки його наполегливості й організаційному хисту в «Моровському» на ста шістдесяти гектарах лісового масиву і заплавних луків створено належні умови для вільного життя і розмноження унікальних видів диких тварин і червонокнижних птахів. Тут, у мисливському господарстві, так би мовити, на постійній «прописці» вже мешкають і вільно почуваються коні Пржевальського, європейські олені, муфлони, лані європейські, дикі кабани, лосі, косулі європейські, буйволи африканські, гірські козли, лами і вже років зо два, як тутешнє сімейство диких тварин поповнилося гарними і здоровими шотландськими коровами і биками.

З останніми «іноземцями» надивовижу швидко подружилася одна з корів породи «біла українська». На заплавних луках мисливського господарства також мешкають червонокнижні птахи орлан білохвостий і чорний лелека.

Подивитися і порадіти за отаке багатство в Остерських лісах директор мисливського господарства «Моровське» Михайло Шура люб’язно запросив журналістів, попередивши, що в такому заповіднику диких тварин за всі роки його існування не пролунало жодного пострілу, а «полювати» дозволено лише з допомогою фотокамер. Журналісти, як бачите, невідкладно скористалися цим запрошенням й успішно «вполювали» ось ці знімки, які ви тепер бачите.

Для ситої і затишної зимівлі диких тварин в «Моровському» його працівники разом із жителями села Отрохи, що в Козелецькому районі, заготували достатньо кормів: і сіна, і зерна, і моркви, і буряків… До речі, мисливське господарство діє в тісній співдружності з сільською громадою. Сільчан забезпечили додатковими робочими місцями, а саме село за сприяння мисливського господарства отримало можливість заасфальтувати і здійснити належне освітлення центру і деяких вулиць, та ще й прокласти асфальтівку до траси. Отож «Моровське» переймається турботою не лише про диких тварин і птахів, а ще й про соціальну інфраструктуру села Отрохи.

Варто наголосити й на тому, що мисливське господарство охоче і завжди невідкладно допомагає лісівникам, як мовиться, і в добру, і в лиху годину. Коли нинішнього вкрай посушливого і спекотного літа лісова пожежа підступала до самісіньких Отрохів, безпосередньо загрожуючи вже житлу селян, на боротьбу з вогнем поряд із лісівниками стали й мисливці. Саме зі штучної водойми мисливського господарства автоцистерни черпали воду для гасіння нищівного вогню. Отак гуртом лісівники й мисливці запобігли лихові – врятували село і ліс.

На завершення фотополювання на шотландського бика й інших мешканців мисливського господарства «Моровське» Айк Памбухчян висловив тверде переконання в тому, що 2021-й рік обов’язково стане роком відкриття екологічного і туристичного маршрутів по території їхнього заповідника. І саме рік Металевого Бика за Східним календарем принесе удачу мисливцям, лісівникам і всім жителям Придесення.

Без сумніву, так і буде!

 

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

Фото автора

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства