Ніжинські лісівники борються з наслідками самовільних підпалів

Ніжинські лісівники борються з наслідками самовільних підпалів. У всіх восьми лісництвах, що входять до складу ДП «Ніжинське лісове господарство», державна лісова охорона посилено патрулює ділянки державного лісового фонду, що межують з полями. За словами директора Ніжинського держлісгоспу Юрія Болоховця, самовільні підпали – справжнє антропогенне лихо, від якого страждають рослинний та тваринний світ. Лісівники посилено вживають профілактичних заходів аби запобігти загоранню лісових масивів.

Котру добу лісова охорона Ніжинського держлісгоспу несе посилене чергування поблизу полів, що межують з державним лісовим фондом. Все – через самовільні підпали.

«Цієї ночі лісівники запобігли поширенню вогню поблизу села Пилятин Носівського району Чернігівщини. Хтось підпалив болото, – коментує головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко. – За такого вітру не допомагають навіть мінералізовані смуги. Тому задіяна лісова охорона у всіх восьми лісництвах лісгоспу».

Лісова пожежа – одне з найскладніших стихійних явищ, яке за декілька хвилин знищує десятки гектарів зелених масивів. З появою перших теплих весняних променів, аж до пізньої осені, працівники лісового господарства завжди напоготові, щоб не допустити найменших спалахів поблизу лісу. Першочерговим завданням для лісівників ДП «Ніжинське лісове господарство» є профілактика та недопущення виникнення лісових пожеж. Боротьба ж із самовільними підпалами сухої трави – це справжнє лихо, з яким  борються здебільшого лісгоспи.

«Для боротьби з лісовими пожежами у Ніжинський лісгосп має пожежний автомобіль та малий пожежний комплекс, – говорить директор лісгоспу Юрій Болоховець. – Окрім того у кожному лісництві є мобільні пожежні модулі з трикубовими бочками та бензиновою мотопомпою. Зрозуміло, що боротьба з наслідками підпалів тягне за собою як додаткові фінансові витрати, так і відривання спеціалістів від основної роботи. Все це лягає тягарем на плечі держпідприємства».

Лісівники просять краян дбайливо ставитися до лісів і дотримуватися правил поведінки з вогнем. Вона також нагадують, що за самовільні підпали законодавством передбачена відповідальність. Так, статтею 239-1 Кримінального кодексу України  передбачено, що незаконні дії  відносно поверхневого шару земель, якщо вони створили небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, зокрема вчинені шляхом підпалу або спричинили загибель людей, масову загибель об’єктів тваринного чи рослинного світу або інші  тяжкі наслідки, караються обмеженням волі на строк від 3-ох до 5-ти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння.

У Ніжинському лісгоспі з метою виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки створено бригади державної лісової охорони для патрулювання лісових масивів у вихідні та святкові дні.

Володимир Яковенко,

інженер з охорони та захисту лісу

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства