Головне завдання реформи лісової галузі – посилення ролі лісництв і лісничих, збереження трудових колективів, збільшення лісистості регіону і всієї України

У Чернігівській обласній державній адміністрації 12 жовтня за ініціативи голови Держлісагентства України Юрія Болоховця, за участі голови облдержадміністрації В’ячеслава Чауса, начальника управління стратегії та економічного розвитку, голови Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України Ігоря Лицура, начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Аніщенка та його заступника, головного лісничого облуправління Вадима Фесюна відбулася нарада з проблем реформування лісової галузі України і лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

На нараду були також запрошені голови Добрянської об’єднаної територіальної громади Світлана Бицько та Семенівської ОТГ Сергій Деденко та Остерський міський голова Леонід Мисливець, директори та голови профспілок державних лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

На цю нараду Чернігівське ОУЛМГ з ініціативи його начальника Сергія Аніщенка підготувало переконливу презентацію, яка ґрунтовно підтверджувала, у чому саме виграє лісова галузь після реформи і об’єднання лісогосподарських підприємств.

На нараді виступив голова Держлісагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, котрий наголосив, що процес реформування лісової галузі як на Чернігівщині, так і в усій Україні незворотний і пройти його треба з честю, з високою професійною гідністю.

– Виграють від реформи лісової галузі і територіальні громади, бо до їхніх бюджетів надходитиме більше податків. Адже вся деревина, яка продається на аукціонах, збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів. І досить балакати про якусь там ліквідацію лісгоспів – ми об’єднуємо господарства, щоб подвоїти, потроїти їхні виробничі потужності і спроможність успішно вести лісогосподарювання на всіх напрямках на рівні європейських вимог, – відзначив голова Держлісагентства.

Для прикладу Юрій Болоховець звернув увагу присутніх на успішну лісогосподарську діяльність Гомельського об’єднання «Гомельліс», де тамтешні лісівники господарюють на території в 150 тисяч гектарів. І господарюють успішно!

Далі Юрій Віталійович переконував, що всі спеціалісти будуть збережені, а роль лісництв і лісничих тільки посилиться, бо вони безпосередньо господарюють у лісі, а не в конторах.

Стосовно обов’язкового збереження Добрянського лісгоспу, за який так нібито «бореться» Добрянська ОТГ, він зазначив, що за рівнем лісових ресурсів цей лісгосп п’ятий в Україні і чомусь аж п’ятдесятий за рівнем заробітної плати.

Голова обласної держадміністрації В’ячеслав Чаус зауважив, що необхідно, аби після проведення реформи лісової галузі збільшувалася лісистість регіону, і далі успішно наповнювалися обласний і місцеві бюджети, а в селах були збережені робочі місця. Від цього залежатиме соціальна сфера сіл, добробут їхніх жителів, впорядкованість доріг, діяльність освітніх і культосвітніх закладів, лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів.

На завершення наради начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко заявив, що управління готове підписати з головами всіх територіальних громад області меморандум про співпрацю і успішне вирішення усіх спірних питань.

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства