І ліс оглянули, і безпілотник випробували…

Електронний облік деревини, огляд лісових ресурсів та випробування безпілотника – ніжинські лісівники провели технічну виїзну нараду.

 

Електронний облік – вимога часу!

 

На території, підпорядкованій державному підприємству «Ніжинське лісове господарство», відбулася виїзна технічна нарада керівників структурних підрозділів підприємства під головуванням його директора Юрія Болоховця. Захід відбувся в Бобровицькому районі Чернігівщини.

Першим питанням зустрічі стало обговорення питання електронного обліку деревини.

Директор підприємства Юрій Болоховець, перебуваючи з учасниками наради на нижньому складі у Бобровиці, наголосив на важливості впровадження даної концепції.

«Впровадження електронного обліку дозволяє значно підвищити ефективність лісогосподарської діяльності. По-перше, завдяки застосуванню сучасних технологій; по-друге, внаслідок своєчасних рішень, по-третє, зменшення часу оформлення супровідної документації, формування та здачі звітів, – наголосив Юрій Болоховець. – Основною ж перевагою електронного обліку є те, що можна в режимі он-лайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації».

Директор державного підприємства також звернув увагу на те, що вітчизняна законодавча база не є вдосконаленою, адже електронний обіг деревини станом на сьогодні запроваджений повністю лише на державних підприємствах, а не для всіх лісокористувачів.

«Якби електронний облік був запроваджений для всіх, це дало б змогу вирішити таку проблему, як незаконні рубки, – зауважив Юрій Болоховець. – Адже все розпочинається з того, що ліс незаконно вирубують і збувають недобросовісним підприємцям, які його купують. Також це дасть змогу зменшити попит на крадену деревину», – наголосив директор державного лісового господарства.

 

Лісівники освоюють небо

Державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» крокує в ногу з вимогами часу. Для того аби більш ефективно протидіяти незаконним вирубкам, виявляти випадки браконьєрства та осередки пожеж, підприємство закупило безпілотний літальний апарат. Безпілотний комплекс «Лелека-100» від українського виробника, котрий також постачає БПЛА в зону АТО, обійшовся лісівникам в 300 тисяч гривень. Закордонний аналог БПЛА вартує від 60 тисяч євро.

За словами інженера з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Яковенка, який проходив спеціальне навчання та отримав сертифікат, основним завданням комплексу є моніторинг лісових масивів на предмет виявлення пожеж та незаконних рубок.

«Радіус польоту «Лелеки-100» складає до 60 кілометрів, – говорить про характеристики апарату охоронець лісу. – В повітрі на одній батареї він може перебувати більше 2-ох годин. Робоча висота польоту до 1200 метрів. Завдяки зуму камери, з висоти 800 метрів можна добре розгледіти людину, а з висоти 400 метрів можна прочитати номер авто. Відео передається на екран у режимі он-лайн».

За словами Володимира Яковенка, в Дніпропетровській області, де він проходив навчання, для проведення подібних робіт залучають малу авіацію (легкомоторні літаки та гелікоптери). Вартість години польоту цієї авіації сягає 50 тисяч гривень. Вильоти на предмет виявлення пожеж проводять 2-3 рази на тиждень. Тож не важко підрахувати економічну вигоду від придбання бепілотника.

Обгородження – справа не з дешевих

Відтворення лісових насаджень – справа кропітка, але потрібна. Учасники технічної наради ознайомилися зі станом лісового та декоративного розсадника, розташованого на території Коляжинського лісництва (село Браниця Бобровицього району). Також лісівники оглянули стан сіянців сосни, які вирощують у контрольованому середовищі.

За словами головного лісничого ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Костирка, в цьому році заплановано створити новий розсадник під вирощування дуба звичайного, площею 0,5 гектара.

Старий розсадник огородять вольєрою сіткою через збільшення потрав диких тварин.

«У минулих роках таких проблем не було, – говорить Володимир Костирко. – Цього річ дичина заходить ледь не в село, не боячись людей. Шкода від таких візитів – неабияка».

За таких умов для лісівників актуальним залишається питання огородження лісових культур. Нині на території ДП «Ніжинське лісове господарство» огороджено близько 20 гектарів лісових культур, заплановано обгородити до кінця року ще 50 гектарів. Обгородження – справа не з дешевих. В середньому один гектар обходиться лісівникам у 15 тисяч гривень.

Через байдужість користувачів мисливських угідь, проблема диких тварин переважно лягає на плечі лісових господарств.

Загалом, програма технічної виїзної наради керівників структурних підрозділів Ніжинського лісового господарства була доволі насиченою. Лісівники встигли оглянути лісосіки головного користування, якість лісових культур старших років, потрав дикими тваринами лісових культур, їх огородження, рубки догляду молодняка та вирощування сіянців сосни у коробах.

Віталій НАЗАРЕНКО

Фото Володимира Костирка

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства