Красиве і корисне

1

Саме так висловлює свої враження ледь не кожний відвідувач базисного розсадника декоративних рослин у Горбачівському лісництві ДП «Остерське лісове господарство».

Цей розсадник – одна з найпривітніших візитівок  сіверських лісів, мабуть, не поступиться ні красою, ні кількістю видів рослин-екзотів перед розсадниками відомих в Україні ботанічних садів. Але він набагато молодший від них, бо перший декоративно-садивний матеріал тут почали вирощувати лише 5 років тому. Відколи державне підприємство очолив Юрій Кравчук. Енергійний і всебічно обізнаний із лісовою справою, очільник остерських лісівників із перших днів керівництва держпідприємством усвідомлював, наскільки перспективною справою може стати розведення і вирощування екзотичних декоративних рослин та всіляко сприяв тому, щоб саме у Горбачівському лісництві закласти такий розсадник.

Тут на площі 4,5 гетара вирощують декоративні рослини 80 видів. Навіть перелічити всі непросто, а висадити й доглянути – скільки ж бо сил, уміння, досвіду, власне, душевного тепла потрібно, щоб із року в рік успішно справлятися з таким клопітним господарством.

Але головний піклувальник розсадника старший майстер Володимир Пінчук якраз і володіє всіма необхідними якостями лісівника-професіонала і залюбленої в цю справу людини, щоб  у розсаднику всі рослини, як мовиться, цвіли і буяли. Бо й сам лісничий Горбачівського лісництва Андрій Падій повсякчас турбується, щоб на цій добре знаній в області ділянці вирощування декоративного садивного матеріалу завжди дотримувалися досить таки вимогливі агротехнологічні умови, а базисний розсадник завжди був забезпечений усім необхідним для успішного ведення цієї клопітної справи.

Адже саме під остерським небом, захищені горбачівськими лісами, вирощуються такі мало ким чувані декори-екзоти як багряник японський, айлант найвищий, золотий дощ, верба червона,  пухироплідник калинолистий, ялівець горизонтальний, таволга японська, ялівець китайський, сосна румелійська, ялина канадська, гібіскус сирійський та багато-багато інших рослин, які дивують своєю красою, квітом і пахощами не лише відвідувачів, а й навіть самих лісівників.

Ось тому горбачівський базисний розсадник не обходили своєю увагою всі голови державного агентства лісових ресурсів України, розсадником милувалися почесні делегації профспілкових лідерів країн СНД, делегації лісівників Білорусії і, звичайно ж, лісівники.

Сюди вони їдуть за досвідом, за порадами від остерських колег, як розпочати, а, головне, успішно реалізувати на практиці справу вирощування  декоративного садивного матеріалу в такій значній кількості його видів, як це роблять у Горбачівському лісництві.

Ось і нещодавно базисний розсадник відвідали колеги з Київщини досить представницькою делегацією у складі головного лісничого ДП «Іванківське лісове господарство» Леонід Боришполець, лісничий Обухівського лісництва Василь Ковалевський, лісничий Феневицівського лісництва Вячеслав Слободян. Їх радо зустрічали господарі і головний лісничий ДП «Остерське лісове господарство» Юрій Бійчук.

Відбулася щира і змістовна розмова про справи лісові, про непрості проблеми господарювання у сучасних умовах, в ході якої остерські лісівники поділилися досвідом не лише вирощування декоративних рослин у розсаднику, а й переробки деревини в товарну продукцію високої якості. Зокрема, розповіли, що обсяги переробки значно зросли, коли обробні цехи переоснастили під європейське обладнання, що дозволило запровадити і європейські новітні технології обробки. А вони, в свою чергу, дали енергійний імпульс значно збільшеному обсягу товарної продукції найвищої якості, яка користується широким попитом на внутрішньому і на зовнішньому ринках. Усі ці позитивні зміни стали можливими завдяки невтомній енергії , ініціативі і організаторському хисту директора ДП «Остерське лісове господарство» Юрія Кравчука.

Здавалося б, не так вже й багато часу минуло, а зміни відбулися разючі. Ось хоч би й цей базисний розсадник – до Кравчука за таку примхливу й клопітну справу братися боялися – мовляв, не варта буде шкіра вичинки, а він прийшов і переконав, що варто за цю справу обіруч взятися та ще й єдиною командою. То й результат буде такий, що позаздрять.

Ведучи відвертий діалог із остерськими колегами, головний лісничий ДП «Іванківське лісове господарство» Леонід Боришполець  наголосив:

— Відряджаючи нас до вас, наш директор Олександр Калапац сказав: «Їдьте, вчіться, досвід переймайте, зробіть так само, як у них, або краще…». Так от, вибір у нас невеликий – зробити так само успішно, як ви зробили або ще краще. Будемо частіше зустрічатися – піде на користь і  нам, і вам.

І гості, і господарі ще довго не полишали квітучий, вражаючий красою о цій порі розсадник. І так само, як і багато відвідувачів до них, схвильовано промовляли, що така краса душу зігріває і сил додає.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

23456789101112131415_216171819

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства