Ліс і громадськість

Начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко взяв участь в гострокутному столі, присвяченому темі лісового господарства. Під час засідання відбулася плідна розмова з представниками громадськості та ЗМІ. Керівником управління зроблено акценти на головній проблемі лісової галузі – крадіжках лісу.

За словами Олександра Демченка, у 2017 році лише в лісах підвідомчих підприємств Чернігівського ОУЛМГ зареєстровано 60 випадків незаконних рубок деревини загальною масою 1165 м3. Розмір шкоди склав 6757 тис. грн. Особи лісопорушників встановлені у 29 випадках, відшкодовано збитків 175,2 тис. грн.

«Найбільшою проблемою для лісівників є незаконні рубки сироростучих дерев дуба великих діаметрів високоякісної деревини з метою швидкого збагачення, – каже начальник Чернігівського ОУЛМГ. – Такі лісопорушення набули поширення в останні 3-5 років практично на всій території України, в тому числі і в Чернігівській області. Ці незаконні рубки здійснюються організованими злочинними формуваннями в темну пору доби, забирається лише деревина найкращої якості з комлевої частини, довжиною сортиментів 0,8-3 м, яка найчастіше вивозиться з лісу невеликими вантажними автомобілями або мікроавтобусами, – продовжує Олександр Демченко. – Даний вид лісопорушень має схожий почерк здійснення: групи, які їх вчиняють, добре оснащені технікою і скоріше за все, озброєні».

За словами головного лісівника Чернігівщини, у 2016 році було здійснено 2 напади на представників державної лісової охорони. Зокрема у Козелецькому лісництві ДП «Остерське лісове господарство» було обстріляно в нічний час з нарізної зброї з відстані близько 200 метрів автомобіль, в якому перебував майстер лісу, що чергував на місці можливого скоєння незаконної рубки дерев  дуба. А в Березнянському лісництві ДП «Чернігівське лісове господарство» зловмисники завдали тілесних ушкоджень майстру лісу, який чергував поблизу місця незаконної рубки із заготовленою, але невивезеною деревиною.

У 2017 році в лісах Чернігівського ОУЛМГ зареєстровано 19 випадків незаконних рубок високоякісної дубової деревини загальним обсягом деревини 242 м3, сума збитків, завданих лісу склала 1 мільйон 353 тисячі гривень. В жодному з цих випадків особи лісопорушників не встановлені, ніхто не поніс відповідальності у відповідності до чинного законодавства.

У 2018 році вже скоєно 2 випадки незаконних рубок ділових дерев дуба у Красилівському лісництві ДП «Чернігівське лісове господарство», загальним обсягом 8 м3, сумою збитків 42 тис. грн.

На думку Олександра Демченка, для покращення ситуації з незаконними рубками необхідно внести зміни до законодавства України, передбачивши кримінальну відповідальність за придбання, збут, транспортування та зберігання деревини завідомо незаконного походження (без наявних документів встановленого зразка, що підтверджують її легальність). Також розширити повноваження поліції – передбачити можливість доступу без санкції до приватних об’єктів, де може переховуватись нелегальна деревина. З боку постійних лісокористувачів – створення спеціалізованих мобільних рейдових бригад, оснащення їх автотранспортом, засобами захисту, зброєю, приладами нічного бачення тощо, залучення представників громадських організацій до патрулювання.

За повідомленням Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства