Лісгосп нарощує потужності

Відколи державне підприємство «Чернігівське лісове господарство» очолив Юрій Ревко, в лісгоспі що не день відбуваються очевидні зміни на краще, пов’язані з постійним оновленням як виробничо-господарської, так і соціальної сфер діяльності трудового колективу.

У свої 44 роки цей порівняно молодий за віком керівник енергійно і цілеспрямовано веде пошук резервів економічного зростання, згуртувавши задля досягнення цієї мети спеціалістів, усіх працівників підприємства. І результати не забарилися: в колективі зросла оплата праці, суттєво поліпшилися фінансово-економічні показники господарювання.

Здобутки успішного господарювання на лісовій ниві, надали директорові лісгоспу і очолюваному ним колективу можливості енергійно оновити вже в січні поточного року транспортний цех підприємства.

Асигнувавши понад п’ять мільйонів гривень власних коштів на закупівлю нової лісової техніки, до того ж, вітчизняного виробництва, лісгосп поповнив свій машино-тракторний парк чотирма тракторами МТЗ-892 і чотирма лісовозами МЛВ-11М (тракторний напівпричеп з гідравлічним маніпулятором). Це не лише потужна, але й надійна для ефективної роботи в наших лісах техніка. Так, приміром, на тракторі МТЗ-892 передній міст – балочний, а його двигун обладнаний ще й турбіною. Враховуючи те, що на ходовій встановлені широкі шини, відтепер лісівники-трактористи можуть бути спокійними за високу прохідність такої машини навіть в умовах заболочених лісових масивів.

Такі ж високі технічні характеристики і в придбаних лісгоспом чотирьох лісовозних машин МЛВ-11М. Вони призначені для перевезення на порівняно невелику відстань та вантажно-розвантажувальні роботи лісоматеріалів завдовжки від двох до шести метрів. За один рейс такою машиною можна перевезти до десяти кубічних метрів деревини, що значно здешевлює її транспортування безпосередньо з лісових масивів до доріг з твердим покриттям, зменшуючи при цьому витрати паливно-мастильних матеріалів.

«Копійка гривню береже» – саме таким правилом керуються фінансово-економічні служби лісгоспу, орієнтуючись на придбання саме вітчизняної, а не значно дорожчої імпортної техніки. Ось і цьогорічна її закупівля була зорієнтована на українського виробника за принципом «свій до свого – по своє». У лісгоспі було відомо, що на базі колишнього заводу «Ніжинсільмаш» ще з 2013 року запрацював свій тракторний, який за кілька років вже зібрав сотні тракторів на базі відомих моделей Мінського тракторного заводу, а також тракторів власної розробки «Кий 14188». Нині за добу на Ніжинському тракторному збирають до десятка тракторів, у його цехах трудяться сотні робітників, переважно молоді, з Ніжина і навколишніх сіл. Тут  30 відсотків деталей для тракторів – українські. Гідравліка, приміром, з Кропивницького, кардани – з Чернігова, деякі інші – з Конотопа і Сум.

Усвідомлюючи справді державницьку значимість закупівлі вітчизняної техніки, чернігівські лісівники тим само підставили своє надійне плече ніжинським машинобудівникам, адресувавши їм зароблені нелегкою працею на лісовій ниві свої п’ять мільйонів гривень. І це, звичайно ж, не остання їхня закупівля задля перспективи ефективного розвитку лісгоспу.

Якраз напередодні світлого свята Різдва Христового, що символізує оновлення в природі і в душах людських, головний механік  ДП «Чернігівське лісове господарство» Євгеній Мамедов вручив ключі від новеньких тракторів кращим механізаторам лісгоспу – Миколі Легчиліну з Мекшунівського лісництва, Олександру Шусту – зі Славутицького, Володимиру Кривопуску – з Любецького та Володимиру Якубцю з Пакульського лісництва.

З нагоди такої непересічної для трудового колективу всього лісгоспу події директор лісгоспу Юрій Ревко побажав трактористам лісництв бережливо використовувати нову техніку, сумлінно на ній працювати, щоб лісова нива  лісгоспу  в новому році стала ще багатшою і вагоміші здобутки ознаменували енергійний поступ в розвитку лісової галузі всього Сіверського краю.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства