Лісівники підбивають підсумки та будують дороги

Традиційно щоосені лісівники ДП «Городнянське лісове господарство» підбивають перші підсумки діяльності господарства у поточному році. І це не випадково. У цей час вже позаду основний фронт робіт по лісовідновленню та боротьбі із шкідниками лісових культур, добігає кінця пожежонебезпечний період, а заготівля лісу та його переробка тривають.

 

За вісім місяців лісівники заготовили 60 тисяч 814 кубічних метрів ліквідної деревини, з якої на рубках головного користування – 37 616 куб. метрів, на рубках з ведення лісового господарства – 23 198 куб. метрів. Власними силами господарство переробило 12 083 кубічних метри. Головним продуктом такої переробки є хвойний пиловник. Загалом ДП «Городнянське лісове господарство» випустило продукції на 21 мільйон 757 тисяч гривень. На експорт відправили продукції на суму 4 мільйони 778 тисяч гривень, решту реалізували на внутрішньому ринку. Продукція нашого лісгоспу поставляється у країни Євросоюзу, Туреччину та Китай.

Не варто забувати й про бюджетоутворюючу властивість цього підприємства. У поточному році лісгосп сплатив 29 мільйонів 798 тисяч гривень всіх податків та зборів, з них у державний бюджет надійшло більше 14 мільйонів гривень. Господарству також вдається втримувати найвищий у районі рівень зарплат. Середня заробітна плата тут складає 12 тисяч 351 гривню при 305 співробітниках. Профспілковому комітету навіть вдається оздоровлювати практично всіх бажаючих співробітників разом із сім’ями на Чорному морі.

Тривають у лісгоспі також роботи з реконструкції та модернізації виробництва. Нині завершується ремонт у двох лісництвах, де встановлено дві нові твердопаливні котельні, триває ремонт практично всіх цехових приміщень на нижньому складі. Нещодавно обладнання цього переробного підрозділу поповнилось новою стрічковою пилорамою «Serra».

Ще влітку лісівники замислились про стан лісових доріг. У Моложавському лісництві побудували ґрунтовий насип протяжністю більше чотирьох кілометрів, відновивши таким чином стару й неякісну дорогу. А ще півкілометра дороги, яка з’єднує Моложаву з Тупичевом, відновили ґрунтово-щебеневим покриттям. Керівництво ДП «Городнянське лісове господарство» висловило сподівання, що до кінця року на цій дорозі вдасться відремонтувати значно більший відрізок.

Звичайно, знайдеться чимало таких людей, які скажуть, буцімто лісівники будують дороги для себе. Однак для жителів прилеглих сіл, а також для мисливців, грибників та збирачів інших лісових дарів гарні лісові дороги – чимала допомога. Тим більше, що лісгосп – єдине у районі підприємство, яке будує та ремонтує шляхи власним коштом і власними силами.

 

За інформацією ДП «Городнянське лісове господарство»

 

На знімку: Так ремонтують лісові дороги

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства