Лісничі переймали наш досвід

     Нещодавно наші лісівники приймали у себе Всеукраїнську колегію начальників обласних управлінь лісового господарства. Побачене гостями у лісництвах району так надихнуло очільників держлісагентства, що вони порекомендували галузевому центру підвищення кваліфікації «Укрцентркадриліс» провести практичні заняття для лісничих з усієї України. Супроводжували групу старші викладачі кафедри економіки Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Людмила Мельниченко та Світлана Заріцька.

     Городнянщина зустріла гостей з усієї України першим снігом. Учасники навчань визнали це чудовою прикметою, і незважаючи на відверту негоду плідно попрацювали, переймаючи досвід заготівлі лісу у Невклянському лісництві. Більшість лісничих ще не бачили новітніх машин – форвардера та харвестера, тож запитань про роботу цієї техніки було чимало. А нещодавно на підмогу цим машинам додався спеціальний механізований підбирач для гілля, який значно пришвидшує роботу на ділянці саме на етапі прибирання.

     Не менше цікавості у гостей викликали також огляди матеріально-технічної бази Невклянського та Моложавського лісництв, ремонтні роботи у виробничих приміщеннях та переобладнання котелень новими системами опалення. Гості побачили роботу наших лісівників з практичного боку, як то кажуть із середини, без прикрас і показух.

     Директор господарства Сергій Аніщенко особисто зробив цікавий екскурс в історію лісового господарства на Городнянщині, торкнувся цікавих сторінок минулого нашого краю, а прекрасні лісові пейзажі обабіч маршруту художньо доповнили його розповідь. Єдине, що неприємно вразило гостей – це бідненький й занепадаючий вигляд наших лісових сіл.

     Вже після поїздки по лісах колегам було про що поспілкуватися, бо перед більшістю лісівників нині стоять спільні чи схожі проблеми, які доводиться вирішувати переважно на місцевому рівні. Говорили про різне – про шкідників лісових культур й особливості лісовідновлення, про лісозаготівлю й економіку лісового господарства, особливо у контексті нових податкових ініціатив.

     Виїзну практичну роботу завершили на позитивній ноті. Якось одночасно всі пригадали головне покликання лісівників – створювати, оберігати та доглядати за лісами. Те, що одночасно засмучує і надихає кожне з поколінь лісівників – плодами їх роботи користуватимуться наступні покоління, так само як сучасним лісівникам доводиться використовувати результати праці навіть не дідів, а прадідів. У цьому, певно, й полягає філософія лісівника, який за будь-яких часів та умов своїми руками підіймає ліси.

За інформацією ДП «Городнянське лісове господарство»

На знімках: спілкування на лісовій ділянці; працює новий механічний підбирач гілля.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства