Лісовий патруль дві доби шукав браконьєрів та «чорних» лісорубів
Спільний дводенний рейд лісовими та мисливськими угіддями ніжинських лісівників, представників Українського товариства мисливців та рибалок і місцевих активістів викликав небувалий ажіотаж серед мисливців. Учасники рейду неабияк налякали браконьєрів, на яких у світлі останніх подій, де-факто, оголосили неформальне полювання. Ризик потрапити до рук охоронцям лісу змушує порушників легалізуватися, купувати ліцензії та полювати за встановленими правилами.
З початком листопада відкрили сезон полювання на пушного звіра. Порядні мисливці купують ліцензії і сплачують за можливість полювання в державну казну та бюджет користувачів мисливських угідь немалі гроші. Інша річ – браконьєри, яким закон не писаний і які відстрілюють все, що трапляється на їхньому шляху. Чим ближче до столиці та фінансово самостійних регіонів, тим нахабніші і більш оснащені браконьєри. Протистоять їм єгеря та лісова охорона. За словами захисників лісу, останнім часом, завдяки тиску преси та громадськості, вдалося притягнути до відповідальності найбільш затятих браконьєрів. Проте ставити хрест на незаконному полюванні зарано. Саме тому лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство» залучила до патрулювання представників УТМР та громадських активістів.
Очолив спільний рейд досвідчений лісовий охоронець – міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко.
За його словами, впродовж двох діб, 5 та 6 листопада, спільний патруль відпрацював угіддя в межах трьох головних районів – Ніжинського, Носівського та Бобровицького. Охоронці лісу перевірили 7 мисливських господарств та 12 індивідуальних мисливців.
«Під час рейду ми спілкувалися з грибниками, мисливцям та місцевими мешканцями з навколишніх сіл, – каже Володимир Яковенко. – Всі вони обурені діями чорних лісорубів і браконьєрів».
Активісти ж були вражені роботою лісівників, якої не видно пересічному громадянину, адже побачили гектари свіжо висадженого лісу, сотні метрів парканів, якими огороджують лісові культури від оленів, косуль та лосів (популяція яких значно зросла завдяки постійним рейдам лісової охорони).
Мисливствознавець розповідає про один із курйозних випадків, який трапився з ними під час спільного рейду: «Вночі на лісовій дорозі активісти і лісо охоронці зупинили автомобіль, в якому, як виявилось, здійснювали об’їзд єгері приватного мисливського господарства. Про всяк випадок ми перевірили документи та оглянули автомобіль єгерів. Останні були вражені міццю нашого рейду»
За словами лісових охоронців, це був нетиповий рейд – не тільки через те, що він спільний, але й тому, що значну частину шляху учасники рейду пройшли пішки, попередньо розбившись на декілька груп.
Робота лісових охоронців приносить суттєві результати. Адже нині все більше браконьєрів, які досі почували себе господарями лісу, сумирно купують ліцензії та стають на шлях виправлення.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»