Майже всі лісові пожежі розпочинаються поза межами лісових масивів, – Христина Юшкевич

Рисунок2Державне агентство лісових ресурсів України занепокоєне ситуацією, що практично всі лісові пожежі розпочинаються поза межами лісових масивів – на суміжних землях, зокрема, на торфовищах та сільгоспугіддях, що межують з лісом. Про це повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич під час засідання Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, який відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка.

«Особливо загострюється ситуація наприкінці літа, коли населенням та різними суб’єктами господарювання масово випалюється суха рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, торфовищах, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, інших суміжних із землями лісогосподарського призначення ділянках. Така ситуація повторюється з року в рік», – наголосила Христина Юшкевич.

Вона повідомила, що з початку року в підвідомчих лісах ліквідовано 300 пожеж на площі 194 га. У порівнянні з минулим роком кількість пожеж зменшилася майже у 4 рази, а їх площа – майже в шість раз.

«Проте, на сьогодні рівень пожежної небезпеки у лісах залишається дуже високим. Так, з початку липня вже ліквідовано майже 70 лісових пожеж на площі більше 45 га. Державне агентство лісових ресурсів України активізувало всі можливі ресурси і сили для контролю ситуації та ліквідації пожеж у лісах України», – підкреслила т.в.о. Голови відомства.

За її словами, з початку року державною лісовою охороною проведено понад 9,4 тис. рейдів, виявлено та оштрафовано майже тисячу порушників правил пожежної безпеки. Держлісагентством облаштовуються протипожежні розриви, мінералізовані смуги, проводиться догляд за ними.

У зв’язку зі збільшенням кількості лісових пожеж, вона звернулася до всіх керівників органів місцевої влади максимально сприяти у боротьбі з пожежами, адже не всі українські ліси знаходяться під контролем Держлісагентства, 27% належать до відома інших органів центральної та місцевої влади.

Окрім того, Христина Юшкевич звернула увагу на неможливість ліквідації пожеж, які виникають під час військових навчань. «Розумію, що ситуація в країні складна. І для того, щоб боронити нашу державу, військові мають проходити навчання. Однак, хочу звернути увагу на дотримання правил пожежної безпеки під час проведення стрільб на полігонах, що межують з лісовими масивами, при настанні високого класу пожежної небезпеки. Або проводити їх з урахуванням гідрометеорологічних умов», – зазначила вона.

Також, як повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства, в зоні особливої уваги знаходяться сім південно-східних областей України, для яких відсутнє фінансування на протипожежні заходи. «На спільній нараді керівників обласних управлінь було прийнято рішення про надання максимальної допомоги цим регіонам, у тому числі фінансової, паливно-мастильними матеріалами, спеціальною технікою. Також співпрацюємо з керівництвом південно-східних областей, зокрема, завдяки підтримки губернатора Херсонщині вдається вирішувати нагальні питання щодо протипожежних заходах у лісах», – підкреслила Христина Юшкевич.

Офіційний сайт Держлісагентства: http://dklg.kmu.gov.ua

Офіційна сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/forest2016

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства