Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, – Володимир Бондар на Житомирщині

Сьогодні, перебуваючи з робочою поїздкою на Житомирщині, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар взяв участь у нараді з питань перевірки державних підприємств та інших суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирубуванням лісів та експортом лісоматеріалів. Нарада відбулася в Житомирській облдержадміністрації.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар наголосив, що лісова галузь на Житомирщині є однією з провідних. А Житомирська область є ключовою в лісовому господарстві України.

«Сьогодні така перевірка вже діє у всіх лісових областях, маємо перевіряючих і в нашому агентстві. Це має бути практично, корисно і публічно. Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, надавати інформацію. Контролюючі органі мають розуміти, що лісова галузь дає роботу багатьом людям. А в окремих поліських регіонах, зокрема в Житомирській області, ми є бюджетоутворюючими підприємствами», – сказав Володимир Бондар.

Він підкреслив, що Держлісагентство готове до конструктивної співпраці з усіма структурами, які будуть залучені до перевірок, та сприятиме членам робочої групи. «І хочемо, щоб результати перевірки були відомі і владі, і громадськості, і нашим працівникам. Бо вони сьогодні стали заручниками ситуації. А це майже 50 тисяч працівників», – зазначив Володимир Бондар.

За словами заступника Голови Житомирської облдержадміністрації Ярослава Лагути, лісова галузь є визначальною для області. «У багатьох суб’єктах господарювання вона є бюджетоутворюючою. Перебіг цієї перевірки, її результати вкрай важливі для Житомирщини. Сьогодні маємо проговорити всі питання перевірки, хоча в деяких районах та господарствах області вже почали перевіряти лісові підприємства», – зазначив на початку наради він.

У свою чергу, начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський підкреслив, що в області усі державні лісогосподарські підприємства діють виключно у межах чинного законодавства, і вони готові це довести під час будь-яких перевірок.

«Майже всі лісгоспи управління мають міжнародний сертифікат, який підтверджує відповідність господарювання міжнародним стандартам ведення лісового господарства. Тому наша деревина є конкурентною на зовнішніх ринках, – додав Андрій Курінський. – Експортний потенціал підприємств управління за півріччя сягає 11 млн доларів – це і дрова, і переробка. Зауважу, що в 2016 році експортний потенціал лісгоспів Житомирщини становив  50 млн доларів. Після введення в дію мораторію на експорт круглого лісу – він знизився до 30 млн доларів. Чи в змозі внутрішній деревообробник заповнити цю прогалину в надходженнях від експортних операцій – це ще питання. Нині у загальноукраїнській структурі експорту дров 10% припадає на Житомирську область. Але цей невеликий відсоток дає можливість  нашим підприємствам кредитуватися під 0% у валюті, тримати рівень заробітної плати і компенсувати ризики, які відбуваються на внутрішньому ринку».

За інформацією прес-служби Житомирського ОУЛМГ та Житомирської ОДА

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства