«Моя хата скраю…», або як АТ «Чернігівобленерго» вирішує проблему енергопостачання селища Ревунів Круг?

Днями на деяких інтернет ресурсах вийшла замовна публікація АТ «Чернігівобленерго», де підприємство прямо ухиляється від відповідальності за належне забезпечення енергопостачання селища Ревунів Круг Чернігівського району Чернігівської області, та перекладає свою відповідальність на інших.

В чому «корінь» проблеми?

В селищі Ревунів Круг Чернігівського району живе близько трьох десятків людей. Проблема застарілих електромереж інколи призводить до того, що після чергової негоди люди залишаються без світла.

Електрозабезпечення жителів села Ревунів Круг забезпечує підстанція КТП – 201 (знаходиться при в’їзді в селище),  до якої раніше була під’єднана вже неіснуюча на даний час ЗТП -356 (окрема трансформаторна підстанція), яка належала лісгоспу, знаходилась на території нижнього складу і слугувала для обслуговування структурного підрозділу підприємства та стабілізації напруги на виробничих лініях Ревунівського лісництва та Ревунівського нижнього складу.

Весь час існування лісництва та нижнього складу, навіть незважаючи на те, що КТП – 201 не перебувала у власності лісгоспу, ДП «Чернігівський лісгосп» здійснював ремонти даної цієї підстанції у нагальних випадках, так як від її функціонування залежало електропостачання виробничих підрозділів.

З 2009 року нижній склад припинив своє існування, а з 2018 р. було реорганізоване шляхом поділу і Ревунівське лісництво, тобто фактично лісництво припинило свою діяльність, у зв’язку з чим у лісгоспу потреба в електропостачанні в даному населеному пункті зникла.

Власні електричні мережі стали тягарем для АТ «Чернігівобленерго»

З моменту припинення діяльності нижнього складу і лісництва люди, які проживають у селищі, фактично лишились без підтримки у вирішенні проблем з електроенергією, у разі негоди чи аварійної ситуації, позаяк лісгосп більше не має у селищі структурного підрозділу і не потребує електропостачання, а Чернігівобленерго, якому фактично належать лінії та КТП – 201 (але чомусь не були свого часу прийняті на баланс) не бажає їх обслуговувати, а лише висувало кілька років поспіль безпідставні претензії до ДП «Чернігівський лісгосп».

АТ «Чернігівобленерго» заробляючи кошти на постачанні електричної енергії побутовим споживачам, фактично відмовляється від відповідальності за утримання власних електричних мереж. Через незавершений процес передачі на баланс Ковпитської сільради електромережі залишилися безгосподарними. На сьогодні вони потребують термінового ремонту.

Обговорення з даного питання проходило на різних рівнях. За результатами нарад Чернігівської ОДА Чернігівська РДА спільно з Ковпитською сільською радою мали вивчити можливість передачі електромережі на баланс сільради, організувати роботу спеціальної комісії для проведення інвентаризації лінії живлення та підготувати пропозиції щодо проведення ремонтних робіт і їх фінансування. Крім того, Департаменту ЖКГ та ПЕК ОДА доручено тримати на контролі зазначене питання до його остаточного вирішення.

Для проведення ремонтних робіт коштів у громади та районної державної адміністрації не вистачає. Намагання вирішити питання шляхом офіційного листування з Чернігівським РЕМ та АТ «Чернігівобленерго» вагомих результатів не приносить вже багато років.

З метою уникнення маніпулювання недостовірною інформацією, повідомляємо, що Чернігівським РЕМ укладено із жителями с. Ревунів Круг Чернігівського району договори про користування електричною енергією. У відповідності до п.8 даних Договорів РЕМ встановлює межу розподілу на наконечниках кабелю живлення на ввідному пристрої будівлі. Цим самим Чернігівський РЕМ підтверджує юридичний факт – наявність у них та належність їм електричних мереж у с. Ревунів Круг, по яким і здійснюює лектропостачання жителям села та має забезпечувати своєчасні ремонти мереж і безперебійність такого постачання.

Про відкритість та прозорість діяльності ДП «Чернігівський лісгосп» свідчать численні перевірки відповідних установ та служб. Будь – які зауваження до роботи лісгоспу та його структурних підрозділів відсутні й у Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернігівській області.

 

За інформацією ДП «Чернігівський лісгосп»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства