На Чернігівщині з`явилися перші ялинкові майданчики

Денис Землянко

На Чернігівщині вже майже визначалися з пунктами розташувань ялинкових базарів.

Як правило, спеціальні тимчасові пункти з реалізації хвойних дерев, організовують фірми чи то підприємці-посередники. І ціни тут, звичайно, «кусючі».

А чи можна придбати новорічну красуню — ялинку чи сосну — дешевше, ніж на тимчасово-посередницьких пунктах?

Так, звичайно. І це можна зробити, якщо придбаєте новорічне деревце безпосередньо у лісогосподарських підприємствах. Навіть, якщо потрапите на пункт, де ведуть роздрібну торгівлю ялинками та соснами лісогосподарські підприємства, все рівно, і тут їх вартість буде значно дешевша.

Добрянський лісгосп, що на Чернігівщині, теж готується до реалізації новорічних красунь як у себе в лісництві, так і на торговельних майданчиках.

Тут можна придбати не тільки заготовлені соснові деревця, які спеціально вирощені до новорічних свят, а й купити ялинки у спеціальних горщиках, які потім приємно висадити у себе на подвір`ї, а не викинути, як зазвичай більшість із нас це робить, й милуватися красунею у будь яку пору року.

— Ялинки та сосни для реалізації у передноворічні дні, вирощуються на спеціальних плантаціях, — розповідає головний лісничий Державного підприємства «Добрянське лісове господарство» Денис Землянко. — Щорічний обсяг реалізації новорічних красунь по нашому лісгоспу становить 2 – 2,5 тисяч штук.

Денис Землянко закликав громадян не йти в ліс із сокирою чи то пилкою і не шкодити природі, а офіційно придбати у лісозаготувачів новорічне деревце.

— Тим більше, що вартість сосни та ялинки і цього року суттєво не змінилася. Мінімальна ціна за метрову сосну/ялинку — 50 гривень, — зазначив очільник лісового господарства.

Також галузеві підрозділи Добрянського лісового господарства вирощують і реалізують ялину в закритій кореневій системі.

— І хоча така ялина — дорожча від зрубаної, але вона і після свят може милувати око на приватному подвір`ї або на дачі, — наголосив помічник лісничого Новояриловицького лісництва ДП «Добрянське лісове господарство» Дмитро Савченко. — Таким чином таку ялинку можна зберегти і на наступний рік.

Дмитро Савченко

А починало свою діяльність лісництво з розсадника у дві сотки. І зараз вже досягло площі майже в один гектар. Тож не дивно, що й значно урізноманітнились на такій площі різні види хвойних та інших насаджень.

— На сьогодні ми вирощуємо вже кілька видів ялин, різновиди туй, ялівці, самшит вічнозелений, — пояснює лісничий Новояриловицького лісництва ДП «Добрянське лісове господарство» Михайло Мамоненко, — а також ми маємо одну теплицю для живцювання декоративних рослин і теплицю для вирощування сіянців сосни.

Михайло Мамоненко

Текст: Сергій Кордик

Фото: Микола Тищенко

Головний лісничий Державного підприємства «Добрянське лісове господарство» Денис Землянко – за роботою

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства