На території природно-заповідного фонду впіймали порушника з підсніжниками

Рейдова група з числа представників лісової охорони «Ніжинського лісового господарства», адміністрації регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», представників державної екологічної інспекції та громадських активістів упіймала порушника, який рвав первоцвіти на території природно-заповідного фонду. Громадянин рвав підсніжники прямісінько з цибулинами і планував продати їх згодом в Києві. Тепер порушнику доведеться заплатити кругленьку суму.

У весняно-літній період на території Чернігівської області проводиться операція «Первоцвіт». Головною метою операції є посилення заходів державного нагляду за збереженням ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі й таких, що занесені до Червоної книги.

Задля дотримання вимог екологічного законодавства в усіх без винятку районах області створені оперативні рейдові групи, які покликані виявляти та штрафувати порушників. Одна з таких рейдових груп у Ніжинському районі Чернігівщини і натрапила на громадянина, що безбожно рвав первоцвіти, до того ж не де-небудь, а на території природно-заповідного фонду.

Як пояснив головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко, порушник не просто рвав рідкісні підсніжники, а виривав їх з цибулинами, що надзвичайно шкодить природі.

Затриманий представниками рейдової групи громадянин не став приховувати – підсніжники рвав з метою їх подальшої реалізації на одному зі столичних базарів.

«Первоцвіти дядько рвав у лісовому урочищі, яке є об’єктом природно-заповідного фонду, – продовжує директор РЛП «Ніжинський» Сергій Мельникович. – На момент затримання, ми виявили у порушника кілька десятків рослин, вирваних з цибулинами».

Міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко пояснює: громадянин порушив низку законодавчих актів.

«Дії порушника підпадають під кваліфікацію статей 90 та 91 Адміністративного кодексу України, – каже лісовий охоронець. – А також під статтю 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд» та статтю 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Оскільки рослина, яку рвав чоловік, є червонокнижною, то однією виховною бесідою представники рейдової групи не обмежились, а впаяли доволі значний штраф.

Відповідно до законодавства, порушник заплатить від 340 до 540 гривень. Окрім того, з чоловіка через суд стягнуть збитки, які він наніс навколишньому природному середовищу. Нині розмір збитків за одну цибулину підсніжника звичайного складає 52 гривні.

Лісівники, екологи та громадськість закликають громадян бережно ставитися до природи та червонокнижних рослин. Зокрема, підсніжник є зникаючим видом. Його популяція через неконтрольоване винищення людьми щороку зменшується на 20 відсотків.

За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства