На ювілей до білоруських лісівників

img_0498

У наших колег і добрих сусідів — працівників та ветеранів Гомельського лісгоспу — радісна і пам’ятна подія: 4 листопада виповнилося 80 років з дня утворення цього лісогосподарського підприємства, трудові здобутки і досягнення якого в лісовій справі відомі далеко за межами Республіки Білорусь, в усіх державах колишнього Радянського Союзу і суміжних із Білоруссю країнах європейської спільноти.

Утворений у далекому вже 1936 році Гомельський лісгосп пройшов славний шлях становлення і розвитку, щоб у  двадцять першому  столітті утвердитися як прогресивне лісове господарство європейського рівня, що сповна використовує в лісогосподарюванні і переробці деревини найновіші досягнення науки та передові технології, успішно долаючи глобальні виклики сучасності в екологічній і кліматичній сферах.

Сьогодні Гомельський лісгосп, який за славні 80 років виховав сотні висококласних професіоналів,  дав путівку в життя багатьом вченим лісової науки і управлінцям вищого рівня, очолює порівняно молодий і енергійний керівник Ігор Дегтярик, добре знаний серед лісівників Чернігівщини.

Трьохтисячний колектив Чернігівського обласного управління лісових і мисливських господарств по праву пишається тим, що його з Гомельським лісгоспом пов’язують не лише добросусідські багаторічні стосунки, але й спільна плодотворна діяльність з практичної реалізації угод про взаємодопомогу в попередженні і ліквідації лісових пожеж у суміжних прикордонних лісах, обміні досвідом у справі лісовирощування і лісокористування, боротьбі з епідеміями, екологічними і кліматичними викликами сучасності. А ще лісівників Гомельщини і Чернігівщини ось уже багато років єднають спільні змагання, які не лише визначають переможців із традиційних видів спорту, а й формують високі почуття вірної дружби поміж молодими спортсменами-лісівниками Гомельщини і Чернігівщини на довгі роки.

Отож, на відзначення славного ювілею колег і побратимів прибула та взяла участь у святкуванні й делегація чернігівських лісівників, очолювана добре знаним серед гомельчан Заслуженим лісівником України, директором ДП «Добрянське лісове господарство» Іваном Горохівським, а також головний лісничий цього підприємства Денис Землянко.

Звертаючись з нагоди ювілею Гомельського лісгоспу з вітальним словом до колег і друзів, він, зокрема, наголосив, що дружба між чернігівськими і гомельськими лісівниками перевірена не лише часом, а й спільною роботою та спортом — отож вона міцна, мов криця, і ніколи не потьмяніє, хоч би які випробування не доводилося переборювати і білоруським, і українським лісівникам.

— 80 років, — сказав керівник чернігівської делегації, — це вік стиглості, що добре відомо як українським, так і білоруським господарям лісів. Отож, попереду в нас ще багато спільної праці, взаємодопомоги і запозичень передового досвіду, щоб примножувати багатства як білоруських, так і українських лісів.

Чернігівські лісівники вдячні вам, колеги, що  поділилися щедро досвідом з будівництва і облаштування карбонатних теплиць для вирощування сіянців лісових культур. В такій ось теплиці нашого Добрянського лісового господарства вже зазеленіли молоді саджанці, з яких обов’язково виростуть нові ліси, як запорука нашого добросусідства і подальшого плідного співробітництва.

На знак сердечних стосунків і традиційно міцних зв’язків Іван Горохівський вручив ювілярам ікону  Святого Миколая, щоб Святий Миколай завжди благословляв білоруських колег на добрі справи і вищі досягнення в лісовій галузі, захищав від негараздів  рідні для нас домівки — наші ліси.

З 80-річчям Гомельського лісгоспу привітав учасників ювілейної урочистості і начальник державного об’єднання «Гомельліс» Михайло Супрун. Він повідомив і приємну для всіх новину: за рішенням міністерства лісового господарства Республіки Білорусь Гомельському лісгоспу присвоєно авторитетний статус науково-дослідного лісового господарства Інституту лісу Національної академії наук Білорусії. Таку новину і ювіляри, і запрошені на урочистості гості зустріли бурхливими оплесками.

Щиро аплодувала з нагоди такого статусу, присвоєного гомельським колегам, і делегація  чернігівських лісівників. Адже такий статус, безумовно, надасть нового потужного імпульсу співробітництву в площині впровадження новітніх досягнень лісової науки в практику ефективного господарювання як в гомельських, так і в чернігівських лісах.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

img_0512 img_4553 img_4560 img_4568 img_4636 img_4655 img_4687 img_4800 img_4820 img_4856

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства