Національні природні парки потрібні для збереження унікального біорізноманіття, – Христина Юшкевич

banner2

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує необхідність розширення природно-заповідного фонду на територіях, які є унікальними з точки зору збереження біорізноманіття. Про це повідомила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич, коментуючи питання створення національних природних парків для однієї з радіостанцій країни.

«Нацпарки потрібно створювати там, де ростуть різновікові та різного виду дерева, а також мешкають рідкісні тварини. Для цього ми залучатимемо науковців, які даватимуть обґрунтування доцільності створення національних природних парків. Відповідно до європейських стандартів, об’єкти, що потребують заповідання і збереження не повинні бути дуже великими за площею», – зазначила Христина Юшкевич.

Вона роз’яснила, що національні природні парки недоцільно створювати на територіях, де ростуть штучно створені насадження, що мають у складі дерева одного виду та віку. «За цими деревами необхідний більший догляд, вони дуже схильні до ураження шкідниками, у таких деревостанах швидше відбуваються процеси всихання, що підвищує небезпеку до поширення пожеж», – зазначила Христина Юшкевич.

Як повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства, Україна зобов’язалася розширити площі природно-заповідного фонду до 15% загальної території країни до 2020 року за рахунок різних типів ландшафтів. «Проте, ми повинні не фактично виконати цей план, а реально, і без шкоди для людей та природи. Наприклад, навколо Києва є місцеві Дніпровсько-Деснянський та Чернинський ландшафтні заказники і Журавлиний орнітологічний заказник, на базі яких можна створити національний природний парк.  Або ж, дійсно, а не на папері, зробити для людей нацпарки у Конча-Заспі та Пуща-Водиці», – підкреслила Христина Юшкевич.

Прес-служба Держлісагентства

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства