Ніжинські лісівники та аграрії відновлюють полезахисні смуги

Проблема знищення полезахисних смуг вже давно гостро стоїть майже у кожній області нашої держави. На сполох б’ють всі: екологи, лісівники, громадськість. Саме тому за ініціативи ДП «Ніжинський лісгосп» спільно із представниками агропромислового підприємства «Дружба-Нова» та Липіврізькою громадою ця надзвичайно важлива справа зрушила з місця. Лісівники, аграрії та активні жителі навколишніх сіл дружньо працювали пліч-о-пліч, даючи життя зеленим насадженням, тож вже через декілька годин завзятої роботи було висаджено більше 200 молодих дубків. Звичайно, пройде не один рік, доки вони підростуть і по-справжньому захищатимуть поля від пилових буревіїв, утримуватимуть вологу та збільшуватимуть родючість. Та початок покладено, головне, щоб цю важливу ініціативу підхопили інші.

P.s.: лісосмуги були закладені ще в повоєнні роки. Їхня роль значна, адже вони покращують мікроклімат ґрунту, підвищують родючість, затримують сніг та зберігають вологу, а також відіграють велику екологічну роль.

Цікаво, що лісосмуги створювались не аби де між полями. Навпаки, поля планувались відповідно до оптимального розміщення смуг.

На жаль, сьогодні розуміння їх значущості втрачається. Незаконні рубки та пожежі призводять до знищення таких насаджень, а це, у свою чергу, негативно позначається на родючості та провокує пилові бурі, які, на жаль, останнім часом перестають бути рідкістю у нашому регіоні.

Сіянці зберігалися у холодильній камері.

За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства