Нові законопроекти неприйнятні для лісової галузі! 

Нещодавно відбулася позачергова конференція обласної організації Товариства лісівників України. Її мета – обговорити та висловити критичні зауваження професіоналів до проектів Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу»). Ці документи безпосередньо стосуються ведення мисливського та лісового господарства. Взагалі, вони вже прийняті у першому читанні.

Однак, на жаль, законопроекти передбачають подальше обмеження у діяльності лісового та мисливського господарства. Тобто, якщо вони будуть остаточно ухвалені, це неминуче призведе до істотного погіршення ситуації у галузі – наприклад, щодо проведення санітарних і суцільних рубок у лісах України. Причому йдеться про значні території, які можуть бути віднесені до природоохоронних з ініціативи місцевих громад.

Отож, до обласного управління лісового та мисливського господарства, де проводилося це поважне зібрання, приїхали керівники лісгоспів, головні лісничі, голови профспілок; а також – представники Українського товариства мисливців і рибалок, Федерації кінологів, Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.

Відкрили конференцію начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Зінченко і голова Товариства лісівників у Чернігівській області, директор ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Аніщенко. Вони наголосили, що нині фактично вирішується доля всієї галузі. І ситуація – справді, тривожна. Тому Державне агентство лісових ресурсів України не підтримує прийняття таких вкрай недосконалих законопроектів і вимагає їх дуже ретельного та об’єктивного доопрацювання.

Також свої фахові зауваження і пропозиції висловили, зокрема, заступник начальника ОУЛМГ Володимир Єленич, дійсний еколог-мисливствознавець ТОВ МРП «Рись» Володимир Нижник, голова відокремленого підрозділу громадської спілки Асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, кандидат сільськогосподарських наук Андрій Павленко, начальник відділу мисливського господарства ОУЛМГ Микола Пиріг, керівники мисливських господарств Чернігівщини.

Учасники конференції підготували й одностайно проголосували своє звернення до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, в якому чітко висловили власну позицію – ці законопроекти ні в якому разі не можна ухвалювати в такому вигляді. Їх неодмінно треба доопрацювати, залучивши лісівників, екологів, мисливців, представників громадськості.

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства