Обмін досвідом з турецькими колегами
З метою вивчення досвіду турецьких колег стосовно відновлення лісів природним способом делегація Державного агентства лісових ресурсів України з 23 по 27 вересня відвідала Туреччину.
До складу делегації входили представники Житомирського, Львівського, Рівненського, Хмельницького та Чернігівського управлінь лісового та мисливського господарства.
Від Чернігівського ОУЛМГ в цьому заході брав участь головний спеціаліст відділу лісового господарства Володимир Перев’язко.
Під час навчального візиту українські лісівники довідалися, що лісистість Туреччини вже складає 28,6 відсотка, а в найближчі роки турецькі колеги планують довести лісистість країни до 30 відсотків. І це при тому, що рельєф значної території тут гірський.
У Туреччині майже всі ліси країни перебувають в державній формі власності і фінансове забезпечення ведення лісового господарства стовідсотково здійснюється державою.
Під час візиту українська делегація взяла участь у двох заходах регіонального та міжнародного масштабу, організованих головним управлінням лісового господарства міністерства сільського та лісового господарства Туреччини в регіоні Сакар’я.
Регіональний захід (семінар) відбувся в місті Ізміт. Учасники семінару теоретично і на практиці знайомилися з методами природного відновлення лісів, на яке в Туреччині припадає близько 70 відсотків, з досвідом переформуванням букових та дубових лісів двадцяти-тридцятирічного віку, утворених з кореневої порослі на місцях суцільних вирубок. Частка таких насаджень у цьому регіоні сягає до 25 відсотків.
Делегація України брала участь і в практичному відводі дубового насадження під проріджування на окремо виділеній ділянці. На заключному етапі семінару кожний його учасник мав змогу поділитися враженнями від побаченого і почутого.
Міжнародний фестиваль «Омолодження лісів» (під омолодженням лісу в Туреччині, як правило, лісівники передбачають вирубування стиглого лісу вибірковим методом та його природне відновлення насіннєвим шляхом). Фестиваль відбувся у районі міста Ак’язи за участі заступника генерального директора лісів Туреччини, представників місцевої влади, наукових співробітників, лісівників регіону та делегацій з Грузії, Узбекистану, Боснії, Кіпру. Водночас продемонстровано найефективніші методи омолодження лісу.
На заключному етапі фестивалю обговорено стратегії ведення лісового господарства.
Представники України взяли активну участь в обговоренні і висловили своє бачення стосовно цих важливих проблем.
За інформацією Чернігівського ОУЛМГ