Обмінялись досвідом

IMG_0783

20 квітня 2016 року на базі Добрянської ЗОШ I-III ступенів відбувся семінар-практикум учителів хімії, біології, екології та основ здоров’я з теми: «Оптимальне поєднання традиційних та інноваційних технологій навчання з метою формування предметних компетентностей на уроках природничого циклу». У семінарі взяла участь методист Ріпкинського районного відділу освіти Савченко Тетяна Валентинівна, яка ознайомила учасників з програмою роботи та з метою і завданнями семінару вчителів загальноосвітніх закладів району. Директор школи Дубина Наталія Валентинівна запропонувала присутнім візитаційну картку закладу.

Зайцева Тамара Володимирівна, вчитель хімії, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, продемонструвала учасникам семінару можливості застосування на уроках хімії у 8 класі мультимедійної дошки, комп’ютерів, що дозволяє на рівні сучасних вимог викладати предмет, активізувати діяльність учнів, формувати інтерес до процесу навчання в цілому.

Позднякова Наталія Валентинівна, вчитель біології та основ здоров’я вчитель першої кваліфікаційної категорії, провела відкритий урок із основ здоров’я у 6-А класі з теми «Пожежна безпека оселі». Учитель має власний педагогічний почерк. Моделюючи свій урок, Наталія Валентинівна використовувала комп’ютерне забезпечення, застосовувала такі методи та прийоми, які дозволяють активізувати пізнавальну діяльність школярів та зацікавити навчанням, забезпечують формування та розвиток умінь спостерігати, аналізувати, робити висновки, зокрема бесіду, проблемні питання, виконання інтерактивних вправ. Це дає можливість учням бути співавторами уроку, його активними учасниками.

Також учасники семінару пройшлись екологічною стежиною, нещодавно зробленою завдяки допомозі директора Добрянського держлісгоспу    Горохівського Івана Олексійовича. Адже екологічна стежина – це ще одна можливість для глибшого вивчення природи рідного краю, пізнання її таємниць. На десятьох сучасно обладнаних стендах стежини можна почерпнути корисну інформацію природоохоронного, екологічного характеру. Все це виховує у школярів гуманність, формує екологічну поведінку.

 Учасники семінару відчули  як пишається школа участю та перемогами свого шкільного лісництва у Всеукраїнських конкурсах. У травні 2016 року учитель біології, керівник учнівського лісництва Шевченко Галина Миколаївна, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, із своїми вихованцями, як переможець обласного конкурсу учнівських лісництв, будуть захищати честь області на Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв у місті Черкаси.

Шевченко Галина Миколаївна презентувала свій досвід роботи учнівського лісництва. Вона відзначила, що учнівське лісництво – це база природоохоронної роботи, виховання свідомого ставлення до праці, природи, формування умінь і навичок дослідницької роботи, а також важлива сходинка профорієнтаційного напрямку.

Учнівське лісництво було відкрито у липні 2008 року.  Оформлено кабінет лісової справи, закуплено літературу  та обладнання, розміщено інформаційні стенди. Все це завдяки допомозі і співпраці з керівництвом держлісгоспу на чолі з Горохівським Іваном Олексійовичем. Організуються зустрічі з передовиками виробництва, екскурсії на лісові масиви. Також у школі дії гурток «Юні лісівники». Галина Миколаївна прагне поглибити знання учнів про природу, з’ясувати значення лісової флори і фауни в економіці, довести до розуміння учнів роль лісовідновлення та природоохоронної роботи, зосередити учнів на вивчення деревних і кущових порід, що вирощуються на території Добрянського лісництва, висвітлити досягнення сучасної біології та розкрити її роль у розвитку лісництва. На заняттях гуртка учні вивчають нормативні документи з охорони природи, заготовляють насіння дерев, знайомляться з посадковим матеріалом сосни звичайної та вирощуванням її сіянців, беруть участь в акціях «Синичка», «Ялинка».

 Учасники семінару відзначили високий рівень його підготовки та проведення, подякували адміністрації школи та вчителям-предметникам за змістовну роботу.

Тетяна Савченко, методист Ріпкинського районного відділу освіти

IMG_0784 IMG_0793 IMG_0797 IMG_0802 IMG_0803 IMG_0827 IMG_0833 IMG_0841 IMG_0843 IMG_0847 IMG_0851 IMG_0886 IMG_0902 IMG_0914

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства