Об’єктивно висвітлювати проблеми лісівників

Саме заради реалізації такої мети на шпальтах газет, в ефірі радіомовлення і телебачення з ініціативи очільника ЧОУЛМГ Юрія Болоховця відбувся прес-тур на базі державного підприємства «Ніжинське лісове господарство».

 

Варто зазначити, що ще вступаючи на посаду начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, в інтерв’ю журналістам Юрій Віталійович пообіцяв, що регулярно і об’єктивно інформуватиме працівників ЗМІ про діяльність ЧОУЛМГ, роботу лісівників виробничих підрозділів управління, про ті виклики і проблеми в лісовій галузі, котрі обумовлені кризовими явищами в економіці, реформами в лісогосподарюванні, глобальними змінами клімату.

Виконання обіцяного громадськості очільник ЧОУЛМГ розпочав із прес-туру до державного підприємства «Ніжинське лісове господарство», якому він віддав майже десять років своєї плідної професійної діяльності, щоб цей лісгосп став одним із найпотужніших в області як в лісогосподарюванні, так і в товарній переробці деревини.

Працівників ЗМІ гостинно зустріли в просторій залі адмінбудівлі ДП «Ніжинський лісгосп» начальник ЧОУЛМГ Юрій Болоховець і виконувач обов’язків директора, головний лісничий лісгоспу Володимир Костирко.

Юрій Болоховець сердечно привітав журналістів на ніжинській землі, побажав їм успіхів у задоволенні професійної зацікавленості різноплановою лісогосподарською діяльністю ніжинських лісівників, провів стислий екскурс в історію Ніжинського лісгоспу, чітко окресливши нинішні трудові будні лісівників, здобутки і проблеми, які вони вирішують в лісництвах, в усіх виробничих структурах.

Начальник ЧОУЛМГ, зокрема, зазначив, що свій родовід державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» веде з далекого 1936 року, коли наказом Головлісоуправління Народного Комісаріату земель СРСР було організоване Ніжинське лісове господарство, яке тоді підпорядковувалося Київському управлінню охорони лісів. Становлення лісгоспу в довоєнні роки відбувалося складно. А під час війни ніжинський ліс, як і всі ліси Чернігівщини, захищав ціною свого життя всіх, хто його садив, ростив і беріг.

У повоєнні ж роки на підставі наказу уповноваженого Головлісохорони та лісонасаджень УРСР від 2 жовтня 1943 року Ніжинське лісове господарство відновило свою діяльність. Минули десятки років, і нині державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» об’єднує вже вісім лісництв і Мринський паркетний цех, обслуговуючи загалом 47614,4 гектара лісу. Господарська діяльність лісгоспу сьогодні спрямована на раціональне та ефективне використання лісових ресурсів, підвищення ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих, естетичних і багатьох інших корисних функцій лісу.

Після вступної частини прес-туру Володимир Костирко запросив журналістів ознайомитися з прогресивною технологією механізованого догляду за лісовими культурами за допомогою мульчувача МЛ-1,5. Цей універсальний подрібнювач призначений для знищення бур’янів та небажаної деревної памолоді при догляді за лісовими культурами. У лісгоспі також проводяться догляди за лісовими культурами кущорізами та культиваторами КЛБ-1,7 для дискування міжрядь. Всього ж у лісгоспі в середньому за рік проводиться до 500 гектарів доглядів за лісовими культурами, і 90 відсотків з них – це догляди механізованим способом.

Далі журналісти мали можливість ознайомитися з роботою Мринського паркетного цеху, зі здобутками дружного трудового колективу і виробами, які мають великий попит на внутрішньому і зовнішньому ринках. У цеху працює понад чотири десятки робітників, а виробіток на одного працюючого складає тут понад двісті тисяч гривень. Цікавим для журналістів було й те, що цей цех оснащений стрічковими верстатами для розпилювання круглого лісу, поздовжньо-розпилювальними верстатами «АСТРА», італійською паркетною лінією «А.Коста», сушильними камерами «ЛУКА», німецькою сушильною камерою «ЛІГНОМАТ», іншими сучасними механізмами. Тому й товарної продукції тут випускають на значні суми: тільки за п’ять місяців поточного року її виготовлено на 9528,5 тисячі гривень.

Відповідали на питання журналістів у Мринському паркетному цеху начальник ЧОУЛМГ Юрій Болоховець, виконувач обов’язків директора, головний лісничий лісгоспу Володимир Костирко та начальник паркетного цеху Андрій Головко.

Далі шлях учасників прес-туру проліг до садиби Іржавського лісництва, де вони оглянули новітній комплекс із переробки шишок, тепличне господарство і розсадник декоративних рослин. Журналістів зацікавило те, що комплекс здатен переробляти до ста кілограмів шишок за добу, обслуговуючись при цьому лише двома робітниками. Таким чином лісівники можуть отримувати чисте, відбірне насіння для посіву в своїх розсадниках, коробах і теплицях, щоб надалі отримувати стандартний посадковий матеріал для відновлення майбутніх лісових насаджень.

У тепличному господарстві для вирощування сіянців хвойних порід у контрольованому середовищі в лісництві побудовано короби площею 121,9 квадратних метрів, де вирощуються сіянці сосни звичайної, ялини європейської та модрини європейської. У лісництві також побудовано теплицю загальною площею 244 квадратні метри, де навесні нинішнього року проведено зелене живцювання пагонів у кількості 11350 штук. Основні породи зеленого живцювання – туя західна колоновидна, різні види ялівців, самшит, ялина канадська та інші декоративні породи.

Отож, відвідавши лісовий розсадник, журналісти дізналися, що державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» постійно реалізує якісний і недорогий садивний матеріал. В Іржавському лісництві зі ЗМІ спілкувалися Володимир Костирко та лісничий Володимир Шапошник. У цьому лісництві журналісти пройшли й екологічною стежкою, створеною на честь 200-ліття Тараса Шевченка.

Працівники ЗМІ оглянули також рекреаційний пункт лісництва. В лісгоспі функціонує, крім Іржавського, ще вісім рекреаційних пунктів, які мають зручне географічне розташування поблизу автодоріг і є доступними та зручними для відвідувачів. Рекреаційні пункти облаштовані інформаційними панно та QR-кодами, що дає змогу отримати інформацію про підприємство та лісову галузь.

Завершивши прес-тур, на численні запитання журналістів щодо побаченого і почутого під час відвідування виробничих підрозділів лісгоспу, існуючих проблем та подальших шляхів розвитку лісової галузі Придесення дав вичерпні відповіді начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Віталійович Болоховець.

Микола Тищенко,

Чернігівське ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства