Основа майбутнього лісу – стандартні сіянці!

Одним із головних завдань лісівників є турбота про якісний посадковий матеріал. Його використовують для створення нових лісових насаджень. Важливу роль в даній справі відіграють погодні умови, а вони останні кілька років приносять масу сюрпризів, позитивно впливаючи на розвиток хвороб та шкідників сіянців. Через те лісівники надають значну увагу виявленню та проведенню профілактичних заходів у лісових розсадниках, коробах і теплицях.

За словами головного лісничого ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Костирка, у справі збереження якісного посадкового матеріалу важливу роль відіграє прополювання та підживлення сіянців. Втім, найголовніше – це своєчасне виявлення хвороб та шкідників і проведення профілактичних заходів в лісових розсадниках, коробах і теплицях.

З метою постійного контролю за станом посівів спеціалісти державного лісового господарства здійснюють об’їзди. Один із об’їздів головний лісничий Володимир Костирко та провідний інженер лісових культур Наталія Демочка здійснили на території Носівського лісництва. Прерогатива – огляд сіянців сосни у коробах і лісового розсаднику, в якому, на площі 1,123 гектара, вирощують сіянці дуба звичайного.

В Іржавському лісництві, де потому побували спеціалісти, функціонує найбільший в лісовому господарстві лісовий розсадник.

«Тут  вирощують сіянці сосни звичайної, ялини європейської, дуба звичайного, ліщини великої (фундука), бука лісового та берези, – пояснює Володимир Костирко. – Загальна площа розсадника складає 0,8 гектара».

Окрім того на території садиби лісництва у коробах вирощують сіянці європейської модрини та ялини.

Провідний інженер лісових культур ДП «Ніжинське лісове господарство» Наталія Демочка додає: «Окрім того в лісництві побудовано дві теплиці та парники, в яких проводять зелене живцювання декоративного садивного матеріалу. Асортимент – 20 порід,  включаючи вічнозелені хвойні та квітучі чагарники».

А поруч лісівники створили декоративний розсадник, куди згодом на дорощування висаджують укорінені живці. Частину з них вирощують із закритою кореневою системою. Придбати ж такий декоративний посадковий матеріал може кожен бажаючий, при  чому за достатньо низькими цінами.

У Мринському лісництві ДП «Ніжинське лісове господарство» у контрольованому середовищі лісівники вирощують сіянці сосни звичайної. Ознайомившись із їх станом, спеціалісти переїхали до лісового розсадника, в якому вирощують сосну та дуб.

Завершили ж свою поїздку вже на розсаднику Вертіївського лісництва, на посівах сосни та дуба звичайного.

За словами Володимира Костирка, у кожному лісництві були свої як позитивні моменти, так і проблемні питання, які  стосувалися  стану  окремих лісових посівів.

«Серед проблем – виявлення ознак хвороб сіянців, своєчасність догляду, загроза пошкодження молодих сіянців пташками, – зауважує головний лісничий. – Шляхи вирішення проблем віднайшли в процесі спілкування з лісничими та помічниками лісничих».

Спеціалісти зауважили, що в кожному лісництві проводять кропітку роботу з вирощування садивного матеріалу, починаючи з лісокультурних ланок, і, закінчуючи лісничим. Втім, основою успіху все-таки є своєчасність проведення робіт та  заходів.

Інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко

Фото автора

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства