Озброєні до зубів крадії лісу вже стріляють у лісоохоронців

IMG_1540Подібний кричущий факт, що засвідчує хижацьку агресію лісових розбійників, які вже не зупиняються і перед тим, щоб заради наживи застосувати вогнепальну зброю з приладами нічного бачення, трапився нещодавно в Козелецькому лісництві ДП «Остерське лісове господарство» біля села Часнівці в урочищі «Темний ліс».

Майстер лісу Олег Онопрієнко, обходячи своє господарство 19 лютого, виявив у обході № 6 два вже спиляні величезні столітні дуби, діаметр зрізу яких сягав 70 сантиметрів.

Про заподіяне невідомими лісовими крадіями лихо він відразу повідомив лісничого Григорія Шульгу, а той, порадившись із директором держлісгоспу Юрієм Кравчуком, ініціював заходи щодо негайного виявлення і затримання крадіїв лісу, бо ті вже намітили у цьому ж обході звалити ще дев’ять таких само столітніх велетнів, зробивши на дубах зарубки.

Запобігти лихові потрібно були невідкладно. І лісівники вирішили зробити на крадіїв нічну засідку вже в ніч з 19 на 20 лютого.

А щоб вони не змогли «змитися» з місця злочину на своїх потужних позашляховиках, довкола мічених дубів замаскували металеві «кішки». Потраплять на такі «гачки» колеса всюдихода – і далеко не заїдуть…

Темної ночі з 19 на 20 лютого майстер лісу Олег Онопрієнко стиха підкотив автомобілем до урочища і зачаївся на лісовій дорозі так, щоб застати зловмисників на гарячому і діяти відповідно до ситуації.

Минула північ – нікого. Тиша і темрява, хоч в око стрель. Тільки у верховіттях дерев шумить вітер. І десь о пів на другу ночі раптом почувся приглушений звук потужного двигуна, а біля застиглих велетнів-дубів у ледь жевріючому світлі ліхтарика завовтузилися кілька постатей.

Аж раптом – вогонь пострілу. Лісівник ледь встиг викотитися із автомобіля на землю. Куля першого пострілу впилася в капот, другого – в радіатор. Третя прошила панель кабіни. Били прицільно – видно, з приладом нічного бачення.

Лісівнику вдалося нічим себе не виявити – і зловмисники не ризикнули шукати засідку, а чимшвидше чкурнули з місця злочину.

На допомогу в урочище до вбережених від злодіїв дубів прибули лісничий Григорій Шульга, директор Остерського лісгоспу Юрій Кравчук разом із інженером охорони і захисту лісу Олександром Жилою. За фактами заподіяної державі шкоди та пошкодження автомобіля, як повідомив заступник начальника Козелецького райвідділу поліції Олексій Власенко, відкрито кримінальне провадження. Кулі, що вцілили в автомобіль, відправлені на балістичну експертизу. Правоохоронці пообіцяли лісівникам знайти і покарати зловмисників за всією суворістю закону. Порахували збитки, заподіяні зловмисниками від раніше спиляних двох столітніх велетнів. Вони склали 37 тисяч 300 гривень – саме стільки коштує 8 кубічних метрів деревини цінної породи, яку б отримали з двох звалених дубів.

Слід наголосити, що козелецькі ліси – ласий шматок для крадіїв, адже поряд Київ з його маєтками і села, де вдосталь і пилорам, і невеликих деревообробних підприємств. Заради швидкої і багатої наживи крадії лісу не зупиняються ні перед чим, навіть перед пострілами на ураження по охоронцях лісу, особливо під час злодійських нічних рейдів.

Подібні факти, до речі, зафіксовані у Борзнянському та Ніжинському держлісгоспах.

Уся лісова громадськість не лише стурбована, а й стривожена такою неоголошеною війною з боку лісових крадіїв лісу і потребує предметної, високопрофесійної допомоги від правоохоронців, усіх, кому небайдуже збереження лісового багатства Сіверянського краю.

Микола ТИЩЕНКО, Чернігівське ОУЛМГ

IMG_1506IMG_1557IMG_1564IMG_1570IMG_1593IMG_1601IMG_1645IMG_1657IMG_1661

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства