Пам’ятайте, що лісову пожежу легше попередити, ніж погасити!

У весняно-літній період охорона лісових масивів від пожеж надзвичайно актуальна. І  це проблема не лише лісівників, а й кожного з нас. Адже  ліс  —  наше спільне надбання.

Як це чудово: спекотної днини, особливо у вихідні, поїхати на природу, щоб відпочити  на лісовій галявині в дружному колі.

Отож у цей час потрібно  вести себе так, щоб не завдати шкоди нашому  доброму старому другові лісу. І багаття розкладати в спеціально відведених місцях, і обов’язково загасити його, від’їжджаючи. Треба пам’ятати, що чийсь недбало кинутий недопалок, вуглинки з багаття на пікніку можуть призвести до біди. Виникне лісова пожежа, в результаті якої гинутиме вирощений не одним поколінням ліс.

У цей відповідальний  і напружений час  працівники лісової охорони Чернігівського ОУЛМГ працюють в особливому режимі.  Повсюдно встановлені і камери спостереження, і лісові шлагбауми. Зустрічають відвідувачів наших лісів  спеціальні таблички із застереженнями.

Лісівники бажають всім  гарного відпочинку в лісі.

Отже, під час відвідування лісових насаджень слід пам’ятати наступне.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі;

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;

– палити, кидати в лісі непогашені сірники (крім місць, обладнаних для цих цілей);

– розміщувати ближче, ніж за 100 м від узлісся смітники, вогненебезпечні виробництва та розводити багаття;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільськогосподарські пали);

– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки,   

–   побутові та горючі відходи тощо.

Для протидії виникнення лісових пожеж на території держлісгоспів цілодобово здійснюється патрулювання лісових масивів. Лісівниками налагоджена взаємодія з підрозділами управління Національної поліції, управління ДСНС щодо охорони лісів від пожеж.

Чернігівське ОУЛМГ звертається до всіх жителів Чернігівщини: не засмічуйте лісів, не розводьте багать у лісі чи поблизу нього. Побачивши в лісі пожежу — повідомте у лісництво, пожежникам, до сільради і спробуйте загасити його, організуйте для цього сусідів, односельців.

 

Пам’ятайте, що лісову пожежу легше попередити, ніж погасити!

Варто наголосити на дотриманні карантинних вимог у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19. Залишайтеся дома! Бережіть природу і себе!

 

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства