Подбали про безпеку і красу лісу
Рекреаційний пункт в урочищі «Крупичпільському» дуже популярний серед туристів, самих ічнянців та жителів навколишніх сіл. Мало не щодня там багатолюдно, а в святкові дні, як мовиться, яблуку ніде впасти. Бо тут затишно, а сама зона відпочинку має зручний під’їзд від траси.
Цей рекреаційний пункт у лісництві облаштували ще 2011 року. Тоді лісівники, здається, зробили все, щоб перебування відвідувачів лісу стало цивілізованим і залишало у всіх тільки гарні враження. Встановили вбиральню, гойдалку, лавки зі столами, бесідки, мангал, місце для вогнища та великий сміттєвий контейнер. Загалом весь ансамбль споруд став суцільним декором з природних матеріалів. А інформаційні стенди на природоохоронну тематику ненав’язливо розповідають про правила поведінки у лісі та природу нашого краю.
– А нині вже приспів час капітального ремонту цього популярного місця відпочинку, – розповідає директор державного підприємства «Прилуцьке лісове господарство» Андрій Данько. – Вирішили не просто відремонтувати, а зробити все по-новому. Можна сказати, поставили за мету збудували нову зону відпочинку. Територію рекреаційного пункту розділили на кілька відпочинкових зон: під відкритим небом встановили два столи із деревного масиву, а два інших – під укриттям. Залишили залізний мангал для любителів шашлику, облаштувавши окремо місця для розведення багаття та під парковку автомобілів. Оновили інформаційний стенд із пам’яткою для відвідувачів. Не забули і про організацію відпочинку для малечі. Для дітей є гойдалка і велика пісочниця. Біля кожного столика та на вході в рекреацію встановили сім сміттєвих баків. Сподіваємося, що їх наявність спонукатиме відвідувачів після відпочинку залишати ліс в чистоті.
Як зазначив Андрій Данько, загалом в Ічнянському районі на територіях Прилуцького лісгоспу створено сім подібних зон відпочинку, які відрізняються одна від одної тільки розмірами. Усі вони розташовані в лісі неподалік трас або ж в традиційно улюблених місцях відвідувачів. Встановлюють їх для того, щоб гості не йшли в лісову гущавину, не смітили там і не спричиняли пожеж, розпалюючи багаття.
– Коли ми самі визначаємо місце для вогню, то з більшою вірогідністю можемо гарантувати пожежну безпеку, – каже пожежний сторож лісгоспу Валерій Гарбуль. – Адже тут спеціально підготовлене місце для розведення вогню, довкола обкошено суху траву. Дбаємо, щоб відпочинок у лісі був максимально безпечним і зручним для людей. Разом з тим просимо, щоб туристи не псували того, що зроблене лісівниками для їхнього ж комфорту.
Та, на жаль, рівень культури та поведінка деяких відпочивальників, зокрема, і в рекреаційних пунктах, бажають кращого. Буває, що псують споруди, не прибирають за собою після пікніків, залишки сміття викидають просто під ноги. Тим не менше, в працівників лісового господарства не зникає бажання і в подальшому створювати затишок для відвідувачів.
Між іншим, альтанки та інші споруди на території відновленого рекреаційного пункту змайстровані власними силами і виключно за кошти підприємства. І хоч це недешево, а все одно лісівники Прилуччини і надалі створюватимуть нові рекреаційні пункти і оберігатимуть та відновлюватимуть ті, які вже діють. Бо усвідомлюють, що створення рекреаційних зон – один із ефективних методів запобігання лісовим пожежам, забрудненню лісів та забезпечення цивілізованого відпочинку людей.
Андрій Грудницький, ДП «Прилуцьке лісове господарство»