Полезахисні лісосмуги – пережиток чи нагальна потреба?

Чи звертали ви увагу, виїжджаючи за місто, на невеликі смуги дерев, насаджені між полями? Це – лісосмуги, які були закладені ще в повоєнні роки. Їхня роль значна, адже вони покращують мікроклімат ґрунту, підвищують родючість, затримують сніг та зберігають вологу, а також відіграють велику екологічну роль.

Цікаво, що лісосмуги створювались не аби де між полями. Навпаки, поля планувались відповідно до оптимального розміщення смуг.

На жаль, сьогодні розуміння їх значущості втрачається. Незаконні рубки та пожежі призводять до знищення таких насаджень, а це, у свою чергу, негативно позначається на родючості та провокує пилові бурі, які, на жаль, останнім часом перестають бути рідкістю у нашому регіоні.

Чому так трапилося?

Згідно Земельного кодексу України полезахисні лісові смуги виключені зі складу земель лісового фонду, та належать до земель запасу, тобто офіційного користувача, який би доглядав за ними та охороняв, нема. Вихід можна запропонувати наступний: передати їх аграріям чи орендаторам прилеглих земель, які в першу чергу зацікавлені впливом лісосмуг на родючість та якість ґрунтів. Та на даний момент діє лише система штрафів, дієвість якої бачимо на власні очі….

Тож сьогодні, у Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою, ніжинські лісівники ще раз наголошують на необхідності збереження зеленого потенціалу планети. Полезахисні лісосмуги – хоч і невеликий, але надзвичайно важливий його компонент, тож станьмо на його захист вже сьогодні!

 

Юлія Стрілець, ДП «Ніжинське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства