Посилення  профілактичних заходів, використання вогнеборцями новітніх методів і технічних можливостей  – запорука успішної боротьби з лісовими пожежами

 Кардинальні зміни клімату, спричинені глобальним потеплінням, не додають лісівникам підстав для впевненості, що й наступний, 2022- рік, буде менш пожежонебезпечним. Отож сповна використовуючи надбаний досвід в боротьбі з пожежами в лісах у нинішньому році, лісівникам Чернігівського ОУЛМГ слід посилювати як профілактичні заходи, так і технічні можливості для боротьби з вогнем, знання і уміння вогнеборців.

Протягом пожежонебезпечного періоду 2021 року з метою попередження виникнення лісових пожеж державними лісогосподарськими підприємствами створено 3350 кілометрів мінералізованих смуг та проведено доглядів за ними на 12417 кілометрах. Лісівники 140 разів виступили в засобах масової інформації, провели багато бесід з населенням, встановили в лісах близько тисячі об’єктів наочної агітації – аншлагів, спеціально обладнаних вітрин, попереджень щодо використання джерел відкритого вогню під час відвідування лісів. Для профілактики перекрили шлагбаумами 855 заїздів у найбільш пожежонебезпечні місця лісових масивів. І взагалі, у найбільш спекотну пору краще, щоб і сірники, і запальнички залишалися удома.

Крім того, рейдові бригади лісгоспів провели 1439 рейдів з метою виявлення порушників «Правил пожежної безпеки в лісах України». Складено п’ять протоколів на суму 7 650 гривень..

Державна лісова охорона під час регулярних зустрічей з населенням  роз’яснює про наслідки недбальства у поводженні з вогнем та відповідальність за порушення правил пожежної безпеки як в лісах, так і на територіях, які межують з лісовими масивами.

І все ж, незважаючи на зусилля лісівників, у лісах, підпорядкованих Чернігівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства цього року виникли 23 лісові пожежі на площі 16,53 гектара. Це значно менше, ніж у минулому році – тоді довелося вогнеборцям ліквідовувати 66 лісових пожеж на площі 158,69 гектара.

Тож щоб не допустити лісових пожеж у наші ліси в наступному році, лісівникам не слід зупинятися на досягнутому, а ще більше посилювати  профілактичні заходи не тільки під час пожежонебезпечного періоду, а  й протягом всього року. Подвоювати зусилля в опануванні новітніх методів боротьби з вогнем у лісах, використовуючи для цього як свій набутий досвід, так і досвід інших країн.

За інформацією ЧОУЛМГ

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства